Bankaya 5 Milyon TL Bağışlayan Kadın WTF?

Arkadaşımın halası bir bankaya 5 milyon TL bağışlamış. Yok yok milyarder falan değil tüm nakit varlığı gibi bir miktar. Banka bağıştan sonra 3. dereceye kadar olan akraba olan öğrencilere burs bağlamış öğrenim hayatları boyunca karşılıksız olarak. Tabi kadın bu anlaşmayı yapmamış. Bağıştan sonra bankanın kendisi karar vermiş burs olayına. Evet arkadaşlar şimdi oturup bir insan neden bankaya para bağışlar-hem de 5 milyon- sorusunun cevabını arıyoruz.

Sizce nihilizm midir ne bu? Var mı aranızda da bu kadar ağır benim param istediğimi yaparım millete necilerden?

not: çok yakın bi arkadaşım 3 yıldır bu olayı biliyorum. sormak istediğiniz bir şey varsa konu hakkında kendisine sorabilirim.

Edit:

Ooo evet güncel bilgi geldi arkadaşlar şu an haber sitesine veriyorum bunun üzerine tüm ayrıntılarıyla. Kadına yaşlılık döneminde kimse bakmamış. Kimseye miras vermek istememiş. Gitmiş bankaya vermiş parayı. Sorun çözüldü.

hangi bankaya bağışlamış? olay türkiye'de mi olmuş? kadının ruh sağlığı yerinde miymiş? ailesiyle problemleri mi varmış? kadın hayatta mı? ailesi miras davası açmış mı? :)

  • reanarchy  (25.12.14 20:57:34)
Vakıfbank, evet kadının ruh sağlığı yerinde. Bunu herhangi bir haber ajansına vermek istiyorum birisi haber yapar heralde :D her türlü bilgi mevcut. Kadın ölmeden hemen önce yapmış bu bağışı.

  • oddyseus  (25.12.14 20:59:25 ~ 20:59:35)
Banka kendisine verilen parayı durduk yere hayır işine kullanmaz. Ya işin yasal kılıfı için gereklidir ya da başka bir şey.

Kadında da hiç akıl yokmuş. Hayatını komple o bankada gecirmediyse ve insanları soyduğu için vicdan yapmadiysa amaçsız. Eğitim sağlık vakfı falan mi yokmuş. İnsan hayret ediyor.
  • Lim5  (25.12.14 20:59:46)
mermiye kafa falan atmış olabilir. özel şirkete bağış mı yapılır lan

  • divit  (25.12.14 20:59:47)
şahsen vakt-i zamanında kapitalizm karşıtı, kendince hümanist bir insandım. bi süre kendimce destek de verdim kapitalizmle mücadeleye. zaman geçtikçe, insanları daha iyi tanıdıkça fikirlerim tam tersine döndü, insanlardan tiksindim, kapitalizmin tiksindiğim düşük insanları besin zincirinin altında tutan bir sistem olduğunu gördükten sonra da kendisini sevmeye bile başladım. belki halamızın başına da böyle bir şey gelmiştir ondan bağışlamıştır parasını kapitalizmin en büyük silahlarından olan bankaya. insana değil de bankaya bağışlanması konusunda insan tiksintisi dışında bir yorum getirmek zor görünüyor.

  • mj  (25.12.14 21:01:46)
Ölmeden hemen önce yapmış olmasına dikkat çekerim. Çok ilginç.

  • oddyseus  (25.12.14 21:01:57)
Bankaya para bağışlanabiliyor mu ya? O ne demek?

  • buff  (25.12.14 21:02:26)
bankayı hayır kurumu sanmış olmasın? biri uyarsın kadını:)

  • justinho26  (25.12.14 21:03:36)
olmaz öyle şey, senin bilmediğin bir ayrıntı olmalı :) banka nasıl alsın o bağışı? öyle bir olay var mı yasal olarak? nasıl gelir gösterecek onu? ayrıca ölmeden hemen önce yapması miras hakkı doğurabilir, avukata danışsınlar tanıdık birileriyse. haberi de parayla satmayı düşün :)

  • emfuzi  (25.12.14 21:04:18)
Sıcak bilgi geldi verilen burs miktarı 400 TL imiş. Evet okuyan her akrabaya 400 TL'ye kadar burs veriliyomuş aylık.

  • oddyseus  (25.12.14 21:05:32)
belki de miras kalmasını istememiştir çoluğuna çocuğuna. küskündür, ya da ne bileyim kimi kimsesi yoktur.

  • federer  (25.12.14 21:08:02)
Ooo evet güncel bilgi geldi arkadaşlar şu an haber sitesine veriyorum bunun üzerine tüm ayrıntılarıyla. Kadına yaşlılık döneminde kimse bakmamış. Kimseye miras vermek istememiş. Gitmiş bankaya vermiş parayı. Sorun çözüldü.

  • oddyseus  (25.12.14 21:08:20)
tsk ya bagıslayan vardı en son da bu cok saçma ve inandırıcı değil

  • partizan  (25.12.14 21:09:46)
Yılmaz bir kapitalizm destekçisi olabilir teyze. Varım yoğum feda olsun demiştir belki de.

Kimsenin teyzeyi dolandırmadığından, teyzenin de akıl sağlı yerinde oldugundan emin miyiz? "Bankanın gönlü"nden kopup burs vermesi bana da saçma geldi. Banka dediğinden en fazla ufak bir ödül töreni, kıytırık bir plaket falan beklerim ben.

Acaba ilgili bankanın burs kontenjanı var da teyze aslında buna mi bağışladı parayı? Oyle bir sey varsa teyzenin akrabalara da burs vermesi mantıklı olabilir bak. Hoş 5 milyon lirayı bağış yapabilen insanın torunlarının Bursa ihtiyacı varsa yazık lan.
  • plajda baretle dolasan muhendis  (25.12.14 21:11:27)
Akrabalarina inat yapmistir.

  • goo.gl  (25.12.14 21:15:56)
Vakıfbankı vakıf sanmış olmasın alaskdjlskad

  • Godless  (25.12.14 21:20:56)
kim bakar lan o karıya, yemiş yemiş sıçmamış onu da gitmiş bankaya vermiş

  • divit  (25.12.14 21:21:53)
memlekette ve dunyada bu kadar ac ve bilac insan, canli varken bankaya vermek...iyiki gebermis bence.

  • mayeskuel  (25.12.14 21:27:34 ~ 21:31:59)
ya bir de vakıfbank'a mı vermiş!!!

devlet bankasına versin de paracıkları ayakkabı kutularından toplar seneye.

ille bağış yapacaksan neden bankaya yaparsın, hayatımda duyduğum en aptalca şey kâr amacı güden bir kuruluşa bağış yapmak.

ben arkadaşının yerinde olsam gider o halanın bokunu yer yine de ayarı verirdim, çocuk bilmiyor bu işleri.
  • burberry  (25.12.14 21:32:22)
Güncel bilgi: Sadece 5 milyon TL değil. Bir de İstanbul'dan 50 daire de bağışlamış. Vakıfbank'a yalnız olayın üstünden uzun bir zaman geçmiş. Kadının kocası ise soylu bir aileden geliyor. Söylesem hepiniz tanırsınız eminim.

  • oddyseus  (25.12.14 22:22:12 ~ 22:23:43)
Şimdi sen o'nun ölmediğini mi iddia ediyorsun?

  • sorumatik  (25.12.14 22:30:51)
@sorumatik Ölü

  • oddyseus  (25.12.14 22:35:24)
bakılmamış makılmamış da ahbap, bir insan parasını bankaya niye bağışlar ki onca ihtiyacı olan vakıf dernek yoksul yetim aç varken. ali ağaoğluna verseymiş.
saçma oğlu saçma.

  • yirmibirellidokuz  (25.12.14 22:37:23)