kadıköy tarafında tesisatçı

tanıdığı var mı? alt kata tuvaletten temiz su akıyormuş fayans falan kırılması gerekiyormuş. 600 tl tutar diyor usta. var mıdır iyi bir tanıdık tesisatçısı olan?

ne 600 tl'si allah aşkına yahu. sakın vermeyin öyle bir para. tahminimi soracak olursanız derz dolgular aşınmıştır( fayansların arasındaki o renkli maddeden bahsediyorum) onu sen kendin bile yapabilirsin uğraşırım dersen. 20 lira tutmaz. eğer fayans kırılması gerekiyorsa ve boru vs. değişmesi gerekiyorsa alt katmanda, yine kendin yapabilirsina ama ne uğraşıcam amk. ya da beceriksizimdir diyorsan 100tl den fazla kimseye verme. tuvalet altı üstü kaç fayans gidebilir ki.

  • vatandasacartcurtyok  (25.12.14 17:05:24 ~ 17:05:49)
duvar kırılıp aşağı giden boru tamir edilecekmiş. ben de vermek istemiyorum ama kime yaptırıcam bilmiyorum. o yüzden buraya sordum

  • sta  (25.12.14 17:16:36)
o genelde dolgulardan oluyor. insaat malzemesi satan bir yerden ya da yapi marketten beyaz çimento alın. kendiniz yaparsınız, biraz sulandirip hiç bosluk kalmayacak şekilde aralarina dolduruyorsunuz daha sonra bir sure orayı ıslatmiyorsunuz o kadar. sorun devam ederse usta çagırın ama 600 lira bunun ederi değildir.muhtemelen fırsatçılık yapmış. sorun yıkmayı gerektirecekse bile bunun maliyeti 100-150 liradir.

  • olumsuz  (25.12.14 18:24:54)
bunların farkındayım ama işte bana yapabilecek birisi lazım. var mı?

  • sta  (25.12.14 18:42:21)