[]

Hazır Çorba Tarifi

Selamlar

Dilini bilmediğim bir memelekette hazır çorba yapmaya çalışıyorum. Ama daha önce hiç yapmadığım için sıcak suya mı yoksa soğuk suya mı karışımı ekleyeceğimi bilemiyorum. Su ısındıktan sonra mı ekliyoruz, yoksa karışım içindeyken mi suyu ısıtıyoruz ?

Teşekkür.

 
soğuk suya koyuyorsunuz, çorba tozunu dökün kaynayana kadar karıştırın. kaynadıktan sonra altı en kısıkta 2-3 dakika daha pişirin tamamdır.


  • c1b2k3  (25.12.14 11:58:04) 
Normalde 1 litre soguk suya corba karışımini dokup kaynayana kadar karistiriyorsunuz ama ben daha pratik bir yolunu buldum.

750 ml suyu kettleda kaynatiyorum, 250 ml soguk suyun icine karisimi dokup karistiriyorum iyice. Sonra karisimli suyla sicak suyu ocaga alıyorum, 5 dakika icinde oluyor. Oteki turlu surekli basinda karistirmaniz gerekiyor.
  • fraise  (25.12.14 12:00:44 ~ 12:53:28) 
daha yogun bir kıvam isterseniz 1 lt yerine 750ml su kullanın. ben oyle daha cok seviyorum.


  • 65 derece  (25.12.14 12:43:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.