Ekran Kartı

Şimdi notebook alma evresinde belki oyunda oynarım kaygısı kafamı karıştırdı. Şimdi bu ekran kartında 1 gb-2 gb olayı var, 64 bit-128 bit olayı var. Birde markasına göre yok GT 820 yok GT 840 gibi modeline göre bilmem ne saat hızı var. Hangisi daha önemli biri bana açıklasın. Saygılar.

  • charles montgomery monty burns  (23.12.14 17:58:26)
Bit olayı önemli en çok. Şu an piyasada benim bildiğim en performanslı gtx850m var,en azından çoğu üst düzey modelde bu var. İçinde gtx850m bulunan en uygun fiyatlı notebook ise bu: www.hizlial.com

Edit: Laptopla oyun oynanır ama masaüstü performansı vermez. Gün gelir ısınmaya başlar ve bir gün bakarsınız artık güncel oyunları çalıştıramaz.
  • birfincankahvedahaisteyenadam  (23.12.14 18:01:50 ~ 18:50:38)
çok detaylı bir bilgiye sahip değilim ama, model numaralarının 2. hanesi ekran kartının puanını az çok gösterir. GT 840; 10 üzerinden 4 puan alırken GT 820 2 puan alır gibi. gigabayt değeri önemli değil, bit olayı ise notebooklarda genellikle 128-bit işlemcili ekran kartları kullanılıyor zaten. ayrıca, ne kadar yüksek bit değeri o kadar yüksek perforans.

edit: oyun oynayacaksanız dizüstü bilgisayar tercih etmeyin, olmuyor.
  • lexicographer  (23.12.14 18:02:24 ~ 18:03:30)
kaç paran var? mesela hangi oyunları oynarsın?

edit: balık tutmayı öğretmiycem direk balık vercem. yalnız laptop şart değilse ve oyun seven biriyseniz laptop sıkıntı.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (23.12.14 18:07:53 ~ 18:08:42)
ilk arkadaşın dediği gibi notebookcheck'te sağda kaliteye göre sıralıdır modeller ordan daha iyi anlarsınız.

ayrıca 2.500 liraya gtx860'lı laptop vardı mis gibi, konsoldan iyidir. laptop ile pekala oyun oynanır, ben 3 yıllık laptop'la skyrim, grid 2 mw2 falan oynuyorum (gt540).
  • drystedb efficacious  (23.12.14 18:09:58)
çok oyun oynamam aslında ama ne bileyim belki gaza gelirim. Bütçem max 1750 TL

  • h2  (23.12.14 20:31:32)
www.istanbulbilisim.com.tr

o fiyata alabileceğin en iyi ekran kartına sahip laptop bu. genel olarak da baya iyi merak etme.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (23.12.14 20:37:14)