çocuklar için güzel appler

4 yaşına yeni girmiş bir erkek kardeşim var. Sürekli tablete telefona bağımlı olan çocuklardan değil. Dışarda oynamak istiyo kendi kendine hayal gücüyle oyunlar falan kuruyo ama bazı zamanlarda saatlerce youtubeda kendi başına oyuncak araba videoları falan buluyo onları izliyo ya da oyun oynuyo. Böyle tablette onun eğlenebileceği ve aynı zamanda faydalı olabilecek bildiğiniz eğitici bir app var mı?

ben olsam olabildiğince geç vakitte bir "ekran" a bakmasını sağlardım. gerekirse hiç uğraşmasın tabletle bilgisayarla. Bak bizim yaş olmuş otuz, sabahtan pc başına oturuyoruz, akşam eve gidiyoruz yine tv, yatarken telefon . gözlerimizin anası ağladı anlayacağın.

  • safepassage  (23.12.14 13:35:34)
flux kullanın hocam göze cidden iyi geliyor gibi. bulunduğun konumun saatine göre ekranın parlaklığını ayarlıyor ve göze zararlı ışığı filtreliyor. Bilimsel arkaplanını bilmiyorum ama plasebomudur bilmem cidden gözüm rahatladı kullanamya başladığımdan beri. Özellikle gece karanlıkta kullanırken

  • oddyseus  (23.12.14 13:41:50)
telefona yükledim kırmızı kırmızı yaptı hiç sevmedim. bir de bizim odada hiç pencere yok sadece floresan lamba ışığında çalışıyoruz o yüzden bi manası yok yani bilgisayara yükleyince de bir değişiklik olmadı ;)

  • safepassage  (23.12.14 14:01:21)
Aslında ne kadar geç kullansalar o kadar iyi fakat günümüzün şartları böyle maalesef. Ben oğluma Pepi Doctor, Pepi Tree, Pepi Ride, Pepi Bath gibi eğlenceli öğretici oyun/uygulamalar indirmiştim (ios). Toca Boca diye arattığında onun da güzel farklı oyunları var (hair salon vb.). Bir de her ne kadar ingilizce de olsa oğlumun halen dinlediği animasyon şarkı, masal uygulaması var ki ben bile beğenerek izliyorum. O da "Best Kids Songs" "Best Kids Stories" diye arattığında çıkar. Hem android hem de ios ortamlarında var, sembolü pembe bir tilki.

  • gregor sarmisaa  (23.12.14 15:43:34)