bugün doğumgünüm

31 yaşında oldum artık. ufaktan bir bunalım durumu söz konusu. bu yaşa gelenler o zaman ne hissetmiştimiz? ya da gelmeyenler gelince sizce ne hissedeceksiniz?

aynı yaşta sayılırız
Ailenle bir ömür mutlu yaşlar sana
Her yaşın güzelliğini ayrı yaşıyo...

Amaaaan boşver hayat kısa anaokuluna başladığım günü hatırlıyorum,
Zaman çok hızlı geçiyor bunu unutma yeter......
  • basond  (23.12.14 01:19:34)
23/12/83'lüsün demek sen de:) Bahsettiğin bunalım bende de var, hayatı geriden takip ettiğimi düşünüyorum, yapmam gereken şeyler henüz gerçekleşmiş değil. Senin bunalımın da benzerdir belki?

  • msb  (23.12.14 01:24:54)
doğum gününüz kutlu olsun nice mutlu sağlıklı yıllara. o yaşta ne hissederim zaman gösterecek fakat iş ve aile yaşantısı gibi bazı şeyleri yoluna oturtmuş olmayı umut ediyorum.

  • cdiyez  (23.12.14 01:29:13)
msb sen de mi? benim istediğim çoğu şey gerçekleşti sayılır benim korkum daha çok ölüme gitgide yaklaşmak. ölmekten , yaşlanmaktan korkuyorum.

  • sta  (23.12.14 01:32:37)
Yaşlanmak seni hedeflerini gerçekleştirmekten alıkoyuyor, onlara ulaşmanı engelliyor mu? bunu düşünmelisin bence.

Birisi bana "ölüyorum" dediğinde cevabım basit oluyor: "Hepimiz öleceğiz." :)

Şunu desen anlarım meselâ: "31 yaşına geldim ama hâlâ anne olamadım, bu durum beni endişelendiriyor."

Zamanı durduramıyoruz, ileri geri yapamıyoruz ki. Tek boyutunda zıplayıp duruyoruz işte.
  • yirmisantim  (23.12.14 01:43:09)
www.youtube.com

tam bu dönemdesin işte :)
  • devilred  (23.12.14 01:43:24)
e bi yerde haklısın :) 30'a kadar merdiveni çıktık, artık yavaştan inmeye başlıyoruz.

Maalesef :(
  • msb  (23.12.14 01:47:44)
hayııır neyseki daha teyze demiyorlar :) heralde teyze deseler atarım kendimi aşağıya alakajsh. benim ölüm fobim var düşündükçe kötü oluyorum doğumgünlerim de en çok düşündüğüm zamanlar oluyor genelde o bakımdan biraz fena oldum:(

  • sta  (23.12.14 01:48:15)
Ben 24 yaşındayım, bana iki yıl önce amca demeye başladılar. Üstelik yeğenim falan da yok, Gerisini sen düşün. :D

  • yirmisantim  (23.12.14 01:49:44)
dediğim gibi teyze demelerine daha baya var bence ufak gösterdiğimden dolayı. ifşada da inanmamışlardı yaşıma :) sıkıntım fiziksel değil ruhsal :(

  • sta  (23.12.14 01:51:52)
bir 30 yaşını amma abarttınız ya.

30 ne ki?
  • mea maxima culpa  (23.12.14 02:02:16)
ben 18 den beri böyle hissediyorum

  • sta  (23.12.14 02:03:04)
nice yillara :)

  • melancholia  (23.12.14 02:38:28)
eski çağlarda yaşasaydık cidden ölümü düşünmeye başlayabilirdiniz netekim ortalama ömür 50 idi neredeyse. ancak modern dünyada 70'i görmeden gidene erken gitti deniyor. bi' bu kadar daha var yani en azından inanabiliyor musun...

edit: birde bu düşünce genelde istediği gibi içinden geldiği gibi yaşayamayanlarda veya çok fazla düşünen insanlarda ortaya çıkıyor. rahat ol, gönlünce yaşa, kafaya çok takma.
  • herospower  (23.12.14 05:30:39 ~ 05:32:08)
seni en iyi ben anlarım yaşıtız :)

artık sorumluluklar daha fazla oluyor, eğlenmek istiyorum enerjim eskisi gibi değil yoruluyorum, şişe şişe içki içemiyorum bir iki duble yetiyor, nerede o eski yılbaşılar diyorum şaka maka :)

ama daha güzel şeyler oluyor bu 3o lu yaşlarda iyi maaşlar alıyorsun ya da eş ve çocuk sevgisi yaşıyorsun (ben daha yaşamadım erketedeyim)

hayırlı yaşlar olsun iyi ki doğdunuz..
  • redeath  (23.12.14 07:09:24)
  • icemint  (23.12.14 08:02:44)
Ben 4 ay önce 31 oldum. Ne hissettim, her doğumgünümde hissettiğimin aynısını.
galeri.uludagsozluk.com

Servistekli bir kız çocuğu bana 3-4 yıldır "Teyze" diyor, yanımda da benden bir ay küçük bir arkadaşım var; ona da "Teyze" diyor. Sonra baktık ki, 22 yaşında birine de "Teyze" diyor; rahatladık. İlkeleri varmış, arada 18 yaştan fazlası varsa "Teyze" demeli imiş. Çünkü o doğduğunda biz oy verebiliyormuşuz.

Normal koşullar içinde isen daha yarısına bile gelmedin yolun, daha çok var ölmene. Bana da hayat asıl şimdi başlıyormuş gibi geliyor. Öncesini düşününce çok fazla gerekli gereksiz tanıdıklar, okul sıkıntısı, genel anlamda bir ton gereksizlikler, salaklıklar ve saçmalıklar geliyor. Ancak 2-3 yıldır "Evet ya, hayat böyle bir şey olmalıydı. Niye daha önce olmadı ki bunlar" diyorum; artık daha rahat, yalın, özgür (ki aslında hala özgür hissetmiyorum) ve sağlam adımlar atabiliyorum. Görüşüm daha açık, kafam daha az bulutlu; kafamdaki soru işareti ve kuyruğu birbirine değmeyen tilki sayısı çok daha az. Açıkçası ben de bu yükselişin ne kadar devam edeceğini merak ediyorum. Bunu görmek için sabırsızlanıyorum. Farklı kişiler için akıl yaşta değil, başta; orası kesin. Aynı kişi için ise akıl yaştaymış meğer, bir an önce daha da akıllı olayım; kendi aklımı kendi elime vereyim diye çok heyecanlanıyorum.

Doğum günün kutlu olsun :)
  • aychovsky  (23.12.14 08:13:38 ~ 08:16:51)
Ben Nisan'da girdim. Böyle duyuruda olmasa kaç yaşında olduğumu hatırlamayacağım cidden.
sürekli bir yaş muhabbeti dönüyor burada, illet oluyorum :)

Ayrıca yazmazsam günüm kötü geçer: 83'lüyüm sekste güçlüyüm.
  • teknikekip  (23.12.14 08:24:17)
hepinize çok teşekkür ediyorum. dün gecenin vermiş olduğu bunalımla biraz kötü hissetmiştim ama şimdi yeni bir güne uyandım ve çok daha mutlu hissediyorum yazdıklarınızla beraber :) madem kaçınılmaz ölüm bari yaşamdan zevk alayım :)

  • sta  (23.12.14 10:08:46)
stiv jobs un efsane mezuniyet konuşmasında dediği gibi hepimiz ölücez sen yaşamana bak.

  • basond  (23.12.14 10:10:46)
hissetmek istediğin duyguyu tutma, bırak aksın.. nasıl olsa birkaç gün sonra tekrar kendi haline döneceksindir.. yaşla alakalı değil hissettiklerin.. sonuçta çok ciddi bir kırılmanın gerçekleşmeyeceği yaştasın.. menopoz/andropoz durumları olmayacak.. 30'lu yaşlar keyiflidir.. yorgun hissettirir kişiyi lakin keyiflidir..

  • ademolog  (23.12.14 10:14:27 ~ 10:15:53)
mutlu mutlu musmutlu yıllar sta

  • isadora  (23.12.14 12:44:10)