Ağrı kesici yoksa baş ağrısını gidermek için napılır?

Sb

vişne nin kestiği söylenir google a doğal ağrı kesiciler şeklinde yaz evinde olan şeylerden belki işini gören bir şey çıkar

  • basond  (23.12.14 00:41:49)
ılık duş,papatya çayı,ışıksız ortam,kafayı bağlamak,bol su içmek

  • high hopes of the sozluk  (23.12.14 00:44:58)
su içmek.
saçın kirli olduğu için ya da soğuktan ağrıyosa sıcak ve kafa masajlı duj almak.

  • seksen9  (23.12.14 00:45:22)
Taze hava, bol su içmek, vurup kafayı uyumak. Teyitli bilgidir, yayabilirsiniz.

  • yirmisantim  (23.12.14 00:54:20)
elma, özellikle yeşil elma çok iyi gelir.

  • emfuzi  (23.12.14 00:58:52)
hiç bir şey bulamıyorsanız sıcak su torbası ya da bir şişeye sıcak su dolduruo omuzlarınıza ensenize koyun. sıcak kan damarlarını genişletecek sizi biraz olsun rahatlatacaktır. imkanınız varsa kısa bir şekerleme de yapın.

  • balik kraker  (23.12.14 08:00:05)
balik krakerin dediğinin aksine kan damarlarını genişletmek değil büzüştürmek lazım diye biliyorum ben asıl.
yani soğuk uygulanmalı.
zaten genişlediği için oluyor hep o ağrılar ve sonraki kötü olaylar da.
hekimler bir aydınlatsın bizi bu konuda ama.

menthol kremi varsa o da iş görür. www.dogadanderman.com şunun gibi bir şey.
vicks de olur.
şakaklara, alna sürülecek.
  • icemint  (23.12.14 08:10:11)
sıcak duş. yanında biri varsa enseye boyna masaj.
bilgisayar ya da telefon ekranından uzak durmak.

  • nick konusunda kararsizim  (23.12.14 08:16:30)
muz, su, aspirin/sedergine/alka seltzer..

  • albertini  (23.12.14 08:27:24)
Eğer eller ayaklar buz kesmiş, kafa yanıyorsa tebrikler nur topu gibi migren atağı geliyor.
Eller ayaklar ısıtılacak, kaynar su dolu bardağı elinizde tutabilirsiniz, ayakta belki 2 kat çorap giyilecek.
Saçlar uzunsa toplanacak, boğazlı kazak gibi değil rahat geniş yakalı bir şeyler giyilecek ki kafa serin olsun.
Bol su içilecek (Çok bol)
Bir de bir duble rakı çok iyi geliyor. (Ciddiyim, fakat sadece 1 duble veya 2 tek kadar. Şarap falan olmaz)
  • afush  (23.12.14 08:38:20 ~ 08:38:36)
bol su içip (6 litre tek seferde içersen ölebilirsin, usturuplu ol :)), düzenli ve derin nefes almak. meditasyon, germe egzersizleri, vs.

  • ytse jam  (23.12.14 09:08:12)
patatesi dilimle, o yuvarlak dilimleri buzluğa at. sonra buzluktan çıkar, alın kısmına diz onları, tülbent gibi bir şeyle bağla (rambo gibi).

  • innerbliss  (23.12.14 09:21:17 ~ 09:21:44)
ben kafamı duvara vuruyorum genelde. etkisi kısıtlı ve bilimsel bir geçerliliği yok ama :)

  • fayfim  (23.12.14 09:23:29)