öğrenci hesap işleti ücreti

iş bankası öğrenci olduğum halde her altı ayda bir 50 tl alıyor. her seferinde dilekçe verip iptal ettiriyorum.

Özellikle mi yapıyorlar? yıldırma politikası mı?

Böyle olmaası için nasıl bir dilekçe verebilirim?

öğrenci belgelerinin geçerlilik süreleri var 6 aydı yanlış hatırlamıyorsam bunun için bankanın bir sonraki dönem tekrar hesap işletim ücreti masrafı çıkarması, senin de öğrenciliğin devam ediyorsa bunu bankaya tekrar beyan etmeni istemesi normal

evde yaşıyorsan faturalarından biri için banka hesabından otomatik ödeme talimatı verirsen hesap işletim ücreti almıyorlardı
  • freebird5406_2  (22.12.14 22:44:40)
toplamda kaç milyon lira alınıyor o hesap işletim ücretlerinden sonuçta, itiraz edip uğraşmayanlardan aldıkları da yanlarına kâr kalıyor... almaları tamamen yasaklanmadıkça itiraz sonucu iade ediliyor olsa bile almaya devam edecekler ne kadar kalırsa kâr diyerek...
benden de yapı kredi aldı, kaç paraydı hatırlamıyorum ama 50 ya da azıydı işte, uğraşmadım mesela. pek önemsemedim. he uğraşsam alma ihtimalim 100% tabi. neyse. olay bu kısacası...

  • ucan spagetticanavari  (22.12.14 22:46:33)
Bence durumda anormallik var.
benim de öğrenci hesabım var yillardir is bankasi tek kurus kesmedi.
al bi öğrenci belgesi bağlı oldugun subeye git hallederler. Bandrollu ogrenci kimligi de olur.
  • rayde  (22.12.14 22:46:50)
Birde şöyle bir dilekçe yazdım uygun mudur?

TÜRKİYE İŞ BANKASI NİLÜFER ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜ’NE

Sayın Yetkili;

Şubenizde bulunan ******** no’lu vadesiz hesabımdan 22/12/2014 tarihinde şu açıklamalar ile iki farklı işlemde toplamda 50 TL (Elli Türk Lirası) hesap işletim ücreti kesilmiştir.

1) 2014/2.DONEM HESP.ISL.MAS.BN:2251-00173967 Açıklamalı 47,62 TL
2) 2014/2.DONEM HESP.ISL.MAS. B SMV BN:2251-00173967 Açıklamalı 2,38 TL

Öğrenci olduğuma istinaden (Öğrenci belgesi ek’te sunulmuştur) yukarıda açıklamarı ile yazmış olduğum hesap işletim ücretlerinin hesabıma geri iade edilmesini rica ederim.

AD SOYAD İMZA

Sunulan Ek’ler;
1) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
2) Güncel Tarihli Öğrenci Belgesi
  • yatagants  (22.12.14 22:57:05)
dört senedir tek kuruş kesmediler benden. bi sor bakalım.

  • take me rufee2  (22.12.14 23:31:41)
Dilekçeyi ver de uğraşmak istemiyorsan hesabının bulunduğu şubeye gidip her seferinde uğraşmak istemediğini söyle, öğrenci belgesini sisteme yükleyip tahmini mezuniyet tarihi girmeli diye biliyorum.

  • atom karincanin torunu  (23.12.14 00:34:18)