30.000 TL'ye kadar 2. el otomatik araç önerisi

Şöyle 10 yaşına kadar, şanzımanında sorun çıkarmayacak, mümkünse dizel, değilse de LPG ile performansını çok yememiş bir araç bakıyorum sağda solda.

Seçeneklerim az gibi, siz ne bakardınız bu şartlarda?

Teşekkürler.

ford fiesta düşünebilirsiniz o fiyata otomatik ve dizel bulunabilir.

  • nuka cola  (22.12.14 13:16:57)
@nuca cola

ford fiesta'ların da içi ticari araç gibi ya, sanki minibüs direksiyonu gibi. gel gelelim otomatik şanzımanlarının sorunsuzluğu hakkında bilgim yok, sağlam olabilirler.
  • humancentipad  (22.12.14 13:17:55)
@duyulmasi gerektigi kadar

civic'lerin çok eskileri denk geliyor bu fiyatlara otomatik olarak, şanzımanlarını bilir misin?
  • humancentipad  (22.12.14 13:18:30)
hem 30.000, hem otomatik hem de dizel olsun diyince ne yazık ki başka bi alandan ödün vermek zorundasınız.

  • nuka cola  (22.12.14 13:19:07)
Dizel değil ama lpgli honda city olur.

  • Lim5  (22.12.14 13:24:06)
peugeot 207
hem dizel
hem otomatik.
  • teknikekip  (22.12.14 13:26:01)
honda'nın dizeli yok, o yüzden lpg sisteminin kalitesini/ömrünü bilmediğin bir araba alma. benzinli otomatik civic (2004-2005-2006 model falan; kilometresi 120-130 binin üzerinde olmasın) alıp 1000 tl gibi bir lpg harcaması yaparsan daha iyi olur. 10 saniyelik arama sonucu denk gelen bir örnek vereyim:

www.arabam.com

gibi. ilandakine çok benzer bir araba kullanmıştım, otomatik vitesinde sorun yoktu. kayınpederde de var 2008 modeli, onunla uzun yol falan da yaptım ki gyaet keyifliydi. şimdiden kazasız belasız kullanmak nasip olsun diyim.

edit: asla ve asla peugeot alma. fransız arabasından uzak dur.
  • karaage  (22.12.14 13:28:22 ~ 13:31:15)
Arkadasım 2006 ford focusunu satıyor ılgılenırsenız msj atabılırsınız

  • superrgirl  (22.12.14 13:33:30)
asla ve asla fransız arabasına düşman olanlara inanma. bir senedir kullanıyorum. bildiğin keyif arabası.

ayrıca 207'nin motoru bmw ile ortak üretildi. o nedenle için rahat olsun.
  • teknikekip  (22.12.14 13:34:38)
Honda city, mitsubishi colt, honda jazz.

  • vendorth  (22.12.14 14:12:22)
bende lpg'siz, komşumda lpg'li honda civic var.
benim 2007, onunki 2012 model.

ikimiz de gayet memnunuz.

ben arabayı sıfırken almıştım bir kere sorun çıkarmadı. vites geçişlerini hissetmek mümkün değil. üst segment arabalar dışında kullandığım net en iyi şanzıman diyebilirim.

ama eğer lpg'siz alacam dersen yakıt olayında üzer. şehir içi 11lt/100km.
  • teritori  (22.12.14 14:31:29)
honda'ya doğru yavaş yavaş kayıyorum sanırım.

citroen'leri önerecek arkadaşım var mı? c3 dizel otomatik falan?
  • humancentipad  (22.12.14 14:33:49)
30 bine kadar otomatik sorunsuz ve az yakan araç deyince ilk aklıma gelen ve insanlara önerdiğim araba: jazz

  • battal gemalmaz  (22.12.14 14:36:32)
motor olarak bir şey diyemem ama vırt zırt tarzda çok hata veriyor.
abimde c4 ve c5 vardı şirketin verdiği, babamda da c4 picasso var. ikisi de 6 ayda bir far değiştirirler mesela.

  • teritori  (22.12.14 14:49:01)
3. citroenimi kullanıyorum. hiç problem çıkartmadı. Fakat düz vites hep benim arabalarım. Açıkçası fiyat performans anlamında iyi. c3 çok küçük o yüzden bir yorum yapamam. iyi ustasına denk geldiniz mi rahat götürür sizi.

  • laranja  (22.12.14 16:57:51)