spora başlamak

ankaradayım ve öğrenciyim.çoğu salon 150 lira aylıktan kapıyı açıyor ve min.6 aylık üyelik istiyorlar.bu durumları karşılayamayacağım için kendi kendime spor yapayım diye düşünüyorum . amacım kondisyonumu arttırmak , 3-4 kg vermek .

1-) nelere ihtiyacım olur ?
2-) nasıl bir program uygulamalıyım?

not: boy 1.87 , kg 91

abi kos. bu kadar basit. gidip kosabilecegin bi yesillik bi park bahce artik nereyi bulursan git kos. ustune bi de evde sinav-mekik tamam iste.

  • mvpatakan  (22.12.14 02:41:35)
koşu+mümkünse bisiklet

yalnız ankara soğuğu çok fena, sabah mı koşarsın akşam mı bilmiyorum ama boynuna yüzüne falan dikkat etmen lazım.
  • mutlusismankedi2015  (22.12.14 02:46:02)
Sokak arası bi yere git. 3 aylık 150 ver.

  • rnks  (22.12.14 03:43:04)
Üniversitende spor salonu varsa buraya kayıt olmayı deneyebilirsin, hatta bir kısmı ücretsiz alıyor öğrencisini. Amaç kondisyon ve kilo vermekse aletlerle yapılacak hiçbir işleme ihtiyacın yok, şimdilik beslenmeni kontrol etmen, bol bol koşu, mekik, şınav, ip atlama tarzı hareketler yapman gerekir bence. Büyük hedefler koyup ("ben bunda 150 basarım lan" gibi) sonradan sıkıntı yaşamak da mümkün, o yolu seçmemelisin hiç.

  • sevgikusunkanadinda  (22.12.14 03:57:57)
ingilizcen varsa, you are your own gym ve never gymless isimli kitaplar malum ortamlardan bulunabilir.
bir de animasyonlu görselli basit bir site arıyorsan exrx.net var. bunun bodyweight kısımlarında hareketler bol.
ufak tefek kendin yap işlerine girersen bir çift parallette yapabilirsin.
bir de kapı barfiksi alırsan zaten seneye buradaki herkesi o boyla o fücutla.. etkilersin.
  • namus ninjası  (22.12.14 06:10:13)
Kalabalıklar ama saatlerini ayarlayabilirsen armada ve ankamalldeki macfitler aylık 80 küsür ve aylık üyelik alıyor. Yalnızca ilk ay ek olarak 50 tl katılım bedeli veriyorsun.

  • patiska  (22.12.14 07:41:46 ~ 07:42:50)
macfit var mış aylık 80 tl , bizim eleman 2 aylığına üye oldu , ankamall de

  • psyence fiction  (22.12.14 10:49:56)
her şeyden önce motivasyona ihtiyacın var.

  • grimer  (22.12.14 10:51:11)
kilo vermek için beslenme şeklini de değiştirmen gerek. ekmek şeker falan yeme

  • toua tokuchi  (22.12.14 10:56:17)