Hangi kahve makinesi?

Erkek arkadaşıma ev hediyesi olarak kahve makinesi almak istiyorum.
Şu iki model arasında karar veremedim. Bu makinelerden anlayan biri yardımcı olabilir mi? Ya da bu makinelerden birini kullanan var mı?
www.teknosa.com
www.hepsiburada.com

bunların hepsi mantık olarak aynı çalışıyor, ikisinden ucuz olanı seçebilirsin

  • freebird5406_2  (21.12.14 21:28:52 ~ 21:31:13)
Hepsiburada'dakinde aroma tuşu ve su filtresi var demişler. Bunlar önemli mi, palavradan şeyler mi?

  • ponyo  (21.12.14 21:31:19)
aroma tuşu sanırım suyu biraz daha yavaş süzüp kahvenin daha yoğun olmasını sağlıyor, gerek yok aslında

bu makinaların boyutu biraz büyük fazla yer kaplar, bir seferde iki kupadan fazla kahve yapmayacaksanız bir de şu ufak boyutlu olana bakın isterseniz (4 fincan dediğine bakmayın 2 tam kupa kahveye denk geliyor )

www.teknosa.com
  • freebird5406_2  (21.12.14 21:38:02 ~ 21:39:12)
Ya freebirdun dediği ya da hepsiburadaki seç beğen al

  • kablelvuku  (21.12.14 22:12:50)
tchibo'da cafissimo var kapsullerle calisan keurig gibi ama hic denemedim bilmiyorum. (edit: biri minik aroma paketi demis ondan atladim keurig-kapsul diye. sonradan bakinca alakasiz kalmis fark ettim ben de)

bu ikisi arasindaysa bence hepsiburadakini al.

o demleme hizi cok onemli bence. bende bir makina var standart hizda kahve yapiyor. adi kahve resmen aci bulasik suyu gibi bisey ortaya cikariyo. aroma ozelligi ne bilmiyorum ama drip brew yontemine yakinsa ya da ona yakin bi tat ortaya cikariyosa 20 tl fark vermeye deger.

ilk linkdeki daha estetik gorunuyo farkindayim ama bence kesinlikle 2.si.
  • mushtopus  (22.12.14 01:53:08 ~ 01:55:22)