Deri sarkması nasıl giderilir?

140 kilodan 80 kiloya düşmüş birinin yaşadığı deri sarkmasını gidermenin yolu nedir? Tek yol cerrahi müdahale midir? Şimdiden teşekkürler.

Demeyin yahu... Gerçekten durum çok ciddi o yüzden bağışlayınız obsesif sevgili moduna giriyorum: Hiç mi yok oluru cerrahi operasyon geçirmeden?

  • farabi  (21.12.14 16:11:29)
tek çözüm cerrahi müdaheledir maalesef.

  • groove salad  (21.12.14 16:13:20)
Yareppim resmen ıstırabın ilk evresini, reddetmeyi, yaşıyorum.

  • farabi  (21.12.14 16:14:17)
Arkadaşlar ben de kilo vermekte olan şişman biriyim. 140'tan 80'e düşen tanıdığımın durumu gerçekten çok kötü. Bu problemden mustarip dostlar varsa af buyursunlar ancak gerçekten o görüntü bana son derece iğrenç geldi. Ve eminim ki kilo verince ben de aynı durumda olacağım. Mademki öyle, bu iş için para biriktirmeye şimdiden başlayayım. Böyle bir operasyon ne kadar tutar?

  • farabi  (21.12.14 16:17:18)
Sıkılaştırıcı ürünler gerçekten işe yarıyor. hele bir de paraya kıyıp iyisinden alırsan ve birkaç ay düzenli aksatmadan kullanırsan sonucu görürsün.

  • innerbliss  (21.12.14 18:04:14)
farabi, verilen kilo fazlaysa sarkma kaçınılmaz. biraz da yapıya bağlı bir şey. adam hali hazırda sarkıksa kilo verince de sarkık olur. sarkmanın önüne biraz olsun geçebilmek için spor ve bol protein yemek lazım.

  • groove salad  (21.12.14 18:22:34)
Yakılan birkaç kiloluk yağ ile birlikte kas kütlesi artırılabilirse deri bir şekilde kendini toparlayabilir ama yüksek kilolarda cerrahi yöntemlerden başka bir araç yardımcı olmaz size. Kozmetik ürünler falan denmiş ama 60 kilo vermiş birinin derisini toparlayabilecek bir ürün henüz icat edilmedi, onu icat eden kimyager dünyanın en zengin insanı olurdu herhalde, o tip ürünlere para harcamayın.

  • angelus  (21.12.14 18:27:06)
Bıçak altına yatacaksın.

  • arnold schwarzeneger  (22.12.14 08:00:19)
farabi, o deriler ne olacak bilmiyom amma velakin senin durumunda olan biri kilo verirken zamana yayarak vermeli ki derin toparlanacak zaman bulsun, şöyle düşün çok hızlı kilo aldığında deride çatlak oluyo ama daha uzun süre içerisinde alındığında deri de herhangi bir problem yaşanmıyor, aynı mantık verirken de var,

biraz kilo vereceksin, o kiloyu bir süre koruyacaksın sonra vermeye devam edeceksin vs.

kilo verirken derinin sarkmaması için falan havuzda yapılan bir takım egzersizler var, fizik terapi uzmanları daha iyi bilirler o egzersizleri.
  • selam  (22.12.14 08:12:37)