Spor ayakkabı numarası

Ayağı 37 olan bir insan olarak spor ayakkabıyı internetten alırken 37 mi almam gerekir, yoksa 1-2 numara büyük mü oluyor spor ayakkabılar? Markaya göre değişiyor mu?

Genelde 1 numara büyük almak gerekiyor.

  • nereye bu gidis  (20.12.14 11:54:08)
markaya göre değişiyor

  • sta  (20.12.14 11:56:11)
markaya göre değişiyor ama numara kısmında cm birimi olarak değer yazar.ben ona bakarak alıyorum.

  • yekzeq  (20.12.14 11:58:01)
daha yeni 37 olan ayağıma, yurtdışında 36 numara ayakkabı aldım. nike.
bence şansınız varsa bi mağazada deneyin o modeli ya da yakın bi modeli, öyle sipariş verin internetten.

  • hushhush  (20.12.14 12:02:57 ~ 12:03:32)
Oyy, 36'dan başlamam gerekiyor demek ki şüphelenmeye. Sağolsun site cm ile numaraları ilişkilendirmiş. Şimdi evde metre, mezura, cetvel, vb. arıyorum.

  • aychovsky  (20.12.14 12:05:36)
Sadece ayağın boyu değil taraklı olup olmaması da önemli. Denemeden alma.

  • arnold schwarzeneger  (20.12.14 12:09:44)
@cosmicstring Oda arkadaşım markafoni'den yaptığı alışverişte yapmıştı onu, 3 numarayı birden satın aldı. Olan ayakkabıyı aldı, olmayanları da geri gönderdi. Geri ödeme için sadece 5 TL bir kargo ücreti ödedi. İki ayakkabının parasını iade ettiler. Böylece ayakkabı 100 Tl ise, 105 TL'ye 3 tane ayakkabı getirip, hepsini denedikten sonra beğenmediklerini göndermiş oluyorsun. Ama baktığım sitede iade koşulları ile ilgili bir şey bulamadım.

Ölçtüm 37'nin sınırlarına girdi. Kısmet artık gerisi de herhalde.

@arnold En iyisi ben mağazaya gideyim bir zaman.
  • aychovsky  (20.12.14 12:13:05 ~ 12:13:40)