Kredi Kartı Ödemesi

Toplam borç: 470
Asgari ödeme tutarı: 187
Son Ödeme Tarihi: 29/12/2014
Kart: axess

Şuan yatırabileceğim tutar: 400

Bu faizi engeller değil mi?

Hiç anlamıyorum bu işlerden ya..

Faiz olayı son ödeme tarihinden önce geçerli oluyor mu?
Mesela ayın 25'inde tamamını yatırabilirim öyle yapmak mı daha mantıklı, 400 şimdi yatırıp kalanı sonra yatırmak mı?

Mesela 400 yatırdım şimdi, düşen limit çıkar mı yine?

Teşekkürler..

faizi engellemez.
asgari tutar farklı borç farklı.
çok da önemli değil yaw bunlar.
yatır 400 yeter.
  • yapma volkan  (20.12.14 08:09:42)
Önceden gelen (yani bir önceki aydan kalan, son ödeme gününde ödenmemiş) borcunuz ya da dönem içinde nakit çekmeniz varsa son ödeme gününden önce yatırmak faizi azaltır.

Ne kadar yatirirsaniz kalanina faiz isler. 400 yatirinca 70 liraya faiz işleyecek.

Asgari demek, onun da altında yatirirsaniz borcundan kaçan, kötü müşteri olacaksınız demek.
  • nereye bu gidis  (20.12.14 08:17:08 ~ 09:12:30)
Ne karışık işler ya, son ödeme tarihine kadar bir şey olmaz herhalde değil mi?
Faiz denen şey son ödeme tarihinden sonra işlemeye başlar diye düşünüyorum, öyle mi?
25'i gibi tamamını öderim, ikiye bölmem..
  • mutekebbir  (20.12.14 08:29:58)
Ayın 29 una kadar yatırma vaktiniz var. öncesinde hiçbirşey yatırmak zorunda değilsiniz.
29 unu geçirirseniz o zaman borçlu duruma düşer faiz işler.

  • innerbliss  (20.12.14 09:01:40)
29/12 ye kadar toplam borç:470 lirayı tamamlarsanız, faiz işlemez. önemli olan son ödeme tarihinden önce borcu kapatmak.

yatırdığınız zaman limitinize de yansır.
  • cemiyetin unlu simasi  (20.12.14 09:08:06)
70 liraya bir ayda taş çatlasa 5 lira faiz biner :)endişe edecek bir şey yok

  • tosunpasa  (20.12.14 12:14:51)