rusya dan faiz yemek

Faiz %17 oldu rusya da acaba evimizi satsak 1 yıl rusya devlet bankasına yatirsak ne olur .

Bana mi çok kolay geliyor gözden kaçırdığım nokta mi var ?
Artı eksileri nelerdir?

400 bin tl yatiricam dönüşü ne olur?

Bu noktada dikkat edilmesi gereken rublenin değeridir, eğer ruble %17'den fazla değer kaybederse zarar yazabilirsin sonuçta, yani düz mantık hesap böyle.

edit: dolara niçin yüksek faiz versinki? istenen şey doların satılıp rubleye çevrilmesi böylece rublemeye talep olunca ruble değerlenir, mesela ülkemizde de böyledir dolar düşsün diye faiz yükseltilir, dolarlar bozdurulup faize yatırılır böylece tl değerlenir.
ülkemizde dolara mesela 2-2.5% faiz var sanırım.
  • atom karincanin torunu  (19.12.14 23:21:10 ~ 23:47:20)
az önce bi haber okudum ruble nerdeyse yarı yarıya değer kaybetti. ruslar antalya'daki evlerini satıyor diye. ekonomiden anlamam da bilgilendireyim dedim.

  • b1019  (19.12.14 23:23:36)
TL %10.5 faiz verirken %6.5 için şu son 1-2 ayda %50 değer kaybetmiş rubleye güvenilir mi?

  • chemical dependency  (19.12.14 23:25:35)
Dolar şeklinde yatirsak ?

  • imparatorolmayikolaymisandin  (19.12.14 23:28:29)
para birimi verilen faizden 3-4 kat daha deger kaybederken akilli isi degil. sobada falan yak o 400 bini daha faydali.

  • goo.gl  (19.12.14 23:39:15)
rusyaya iş yapanlar ağlayacak yakında amma velakin şimdilerde gidip orada bir iş tutturan para kazanabilir ileride, faiz değilde iş yapmakdan bahsediyorum tabii.

  • selam  (19.12.14 23:46:34)
vatandaşlığın yoksa paran elden gidebilir. iç edeller itiraz edemzsin.

  • filipis  (20.12.14 00:42:55)
enflasyon diye bi kavram var. onu bi araştır.

  • mobilemob  (20.12.14 00:54:29)
dolara o kadar yuksek faiz vermez zaten. bizim turk bankalari da TL %10 (enpara filan) verirken euro/dolar %1.5 civarinda.

  • lamartin  (20.12.14 14:05:36)