SQL Öğrenmece

SQL öğrenmek istiyorum. Ana öğrenme sebebim işimle ilgili olan tüm ilanlarda neredeyse SQL tercih sebebidir ya da gereklidir gibi bir sorun sözkonusu. Ben de şunu bir öğreneyim bir araştırayım istedim. Gene ekşiden şöyle bir kaynak buldum;
www.w3schools.com

Burası iyi midir ? Ya da önerebileceğiniz kaynak, yöntem de olur.

Yazılım vs tecrübem hiç yok, yıllardır bilgisayar kullanırım ama bir yazılım bilgisi öğrenmedim. O derece sıfırım yani SQL için.

Öğrenebilir miyim ya da ?

İngilizcen yeterliyse W3 bu iş için en iyi kaynaklardan birisi. Sadece SQL için değil, kurcalarsan farklı konularda da iyi bir kaynak olduğunu görürsün. Bilgisayarına kur ücretsiz sürümlerini, kurcalaya kurcalaya boş zamanlarında öğrenirsin.

  • osurdum  (19.12.14 16:56:10)
W3 başlamak için harika. Temeli verir. Sonra zaten duruma bakarsın.

  • eloharp  (19.12.14 17:30:09)
bi tanede matematik kitabı al, kümelerle ilgili olan başka bişiye ihtiyacın yok, sql dediğin şey basitçe verileri kümelemek, iki küme arasında kesişenleri bulmak gibi işlemleri içeriyor, eğer kümeleri iyice anlarsan sql'ide anlarsın.

çoğu durumda formüller küme işaretleri ile anlatılır SQL'de.
  • selam  (19.12.14 17:55:45 ~ 17:56:28)
Benim zerre bilgim yoktu, sql server kurdum, tablo, diyagram yarattım, uzaktan bağlantı sağladım, işimin düştüğü sorguları da google'dan bakıyorum, çok spesifik bir şeyse veya bulamadıysam buradan soruyorum, daha cevapsız kalmadım sql konusunda.

  • kimlanbu  (19.12.14 18:02:57)