posta: kezik zarfla posta gönderimi yarı yarıya ucuz?

arkadaşlar selam,

bugün posta göndermek için pttye gittim. 1.25 tlden gidiyor tanesi.

bana şöyle dedi oradaki görevli: bu zarfların ağzını açık bırak, kesinlikle yapıştırma ve bir köşesinden de üçgen şeklinde kes. o zaman birim fiyatı 55 kuruş oluyor. en aşağı 100 tane getir ama dedi.

internette arattım kesik zarf vs diye ama nafile, sonuca ulaşamadım.

neden öyle gönderince daha ucuz? ayrıca fatura düşmez mi onun içinden? ne mantık için bu böyle?

orada sormayı unuttum, burada aklıma geldi, araştırayım dedim.

doğru öyle bişi var ama biz faturayı değil de atıyorum fuar davetiyelerini bayram tebrik kartlarını öyle yolluyoruz. ama haberin olsun çoğu geri dönüyor.

biz 1 ay önce 1500 adete yakın yolladık nerdeyse %30u iade geldi.
  • zenc  (19.12.14 14:32:03)
cook eskiden duymustum bunu, dogrudur. ama nedenini bilmuyorum.

  • cokilgincvesesgetirecekbirnickarayanadam  (19.12.14 14:36:54)