Powerline Networking kullanmak

selamlar,

şu powerline networking denilen olay Türkiye şartlarında (apartman elektrik sistemi, kablolama kalitesi, vb) sorunsuz çalışıyor mu?

powerline networking ne diye soracak olursanız; hani elektrik çebekesi üzerinde ağ oluşturma şeysi. bir prize bir cihaz takıyorsun, sonra evde başka bir yere o cihazın eşini takıyorsun, aralarında bir ağ oluşturmuş olup, sonra kendi ev ağını genişletebiliyorsun vs vs.
www.youtube.com

kullananlar varsa yorumları bekliyorum. şimdiden teşekkürler!

bu alet ag falan olusturmuyor ki evde ki wireless interneti kablolu bir sekilde aletlere dagitiyor

  • allstar  (19.12.14 08:46:13)
@allstar, alet kendi eşiyle point2point ağ oluşturuyor ve bunu elektrik tesisatı üzerinden yapıyor. yani bildiğimiz 220V geçen elektrik tesisatı. kabloluyu alıp tekrar kabloluya çeviriyor, ama araya uzun mesafe ethernet kablosu döşeme derdini ortadan kaldırıyor diyelim.

  • loveinaflipbook  (19.12.14 08:55:54)
ben kullandım bir zamanlar bundan. arada çok fazla buat vs olunca sıkıntı çıkartıyor lag meydana geliyor ağda. ama eğer şu odadan şu odaya ağ çekme gibi bir durum varsa çalıştırılabilir. alt kata çekmek istiyorsanız dediğim gibi lag ve kopma sorunu yaşarsınız. benim tecrübe ettiğim bu.

  • Tears of Devil  (19.12.14 09:23:22)
Çalıştığım şirket bir dönem bu tarz ürünlerin de distribütörlüğünü yapıyordu. Bir çok projede patlayınca bıraktık. TR'deki apartman elektrik altyapısı berbat malum. Performans bekleme yani.

  • roket adam  (19.12.14 11:06:38)