optisyen var mı aranızda? capsli.

duyurudan birkaç arkadaşın tavsiyesi üzerine optik gözlüğümün üzerindeki bant izini sıcak su, saç kurutma makinesi ve aseton ile çıkarmaya çalıştım ama başarılı olamadım. acilen tavsiyelerinize ihtiyacım var. teşekkürler.

edit: fotoyu ekledim. okların arasındaki yer ışığın yansıması değil bant izleri.

bant izi? fotoğrafını çek ya da daha iyi bir şekilde betimle aklımda bir imge oluşmadı :)

  • thracian  (18.12.14 18:11:43)
iki şerit para bantı yapıştırılmış cama çıkarılınca izi kalmış

birazdan ekliyorum fotoyu
  • sen olmayan cocuk benim  (18.12.14 18:14:10 ~ 18:18:14)
keşke aseton değdirmeseydin, eğer üzerinde antirefle kaplama varsa kaplamayı bozar aseton. onun yerine sıcak bir bezi prille iyice yıkayıp suyunu iyice sıktıktan sonra ovalaya ovalaya çıkarsaydınız.

o bant izi dediğiniz şeyler genellikle camda kalmaz ama cam kesme makinasının kollarında sabit durması için takılan yapıştırıcıların dandik olanlarını kullanabiliyor bazıları.

normalde temizlemeleri gerekir, eğer çıkmazsa yerine götürün; onlar çıkarsın. eğer biz yapmadık derlerse cıngar çıkar; tüketici haklarına başvuracağım, sağlık bakanlığına da şikayet edeceğim de; paçaları tutuşur.
  • thracian  (18.12.14 18:20:40)
ben de şaşırdım bant izine. yıllardır gözlük kullanıyorum ilk defa başıma geldi.

kaplama bozulursa derecede bir oynama olur mu acabA?
  • sen olmayan cocuk benim  (18.12.14 18:22:25)
Şu bebe yağları böyle yapışkan şeyleri çıkartıyor aslinda onu bi deneyin. Sıvı yağ falan da olur. Tirnakla kazidiktan sonra yıkanır yağı geçer.

  • bokmuhendisi  (18.12.14 19:12:40)
gözlük değilde başka bir şey olsa silgi ile silin derdim. kaliteli silgiler bant izini gidermede on numara ama gözlük camına zarar verir mi bilmiyorum.

  • 55poseidon55  (18.12.14 20:54:12)
yarın gözlükçüye gideceğim artık. teşekkür ederim hepinize.

  • sen olmayan cocuk benim  (18.12.14 21:04:17)