Bana lanet olasi bir cozum onerin!

Ozet geciyorum:
Daha onceki duyurularda bahsetmistim, 3 kisi ortak is kurduk, sonra kapattik.
Neyse biz isi actigimizcgundenvitibaren butun harcamalari ben yaptim. Simdi harcadigim paranin 3/2'sini bu 3 kişiden alacakliyim. Tuttugumuz ofisin depozitini de aldigimizda o parayi ben alacagim, bunlarin bana borcundan dusecegim.
Pfiste bazi malzemeler var, bunlari elden cikarirsak onlar da ayni sekilde. Fakat o malzemeleri elden cikaramiyorum, bu yuzden ofisibde bosaltamiyorum, ofisi bosaltamadigim icin bosuna ofise de fazladan kira odemek zorunda kalacagim, yani depozit adama kalacak. Depozit, elden cikaramadimiz malzemeler 3 lira tutuyorsa bundan kisi basi 1 lira zararimiz olacak. Ama bu paranin tamami suanda benden cikti, bu 2 ortak daha bana odeyecekler. Odemiycem demiyor herifler sagolsunlar......
Simdi bu benim ortagim olacak adi herifler ceplerin 5 kurus dahi cikmadigi icin (hatta sahsi harcama bile yaptilar benim paramdan) cook rahatlar, hicbirseyle ilgilenmiyorlar. İkisi de arayip sormuyor ofisi bosaltildi mi, depoziti aldik mi diye.
Ortaklardan alacagim pay onlarin insafina kalmis zaten.

Simdi ben bu malzemeleri elden cikaramadigim gibi koyacak yerim de yok. Cikarmadigim icin ofisi bosaltip anahtari dabteslim edemiyorum. Tikanip kaldim anlayacaginiz, adi heriflerin zaten umrunda degil. Aklina bir cozum yolu gelen var mi? Gidip ofisi atese veresim var:)

Gecen birinin duyurusu vardi. Ofis kuruyorlarmis, ikinci el ofis esyasi ariyorlardi.

  • f_d  (18.12.14 17:55:13)
Suan orada bir ofiste olmamasi gereken seyler var.

Neyse benim aklima bir cozum yolu geldi, isi cozersem editlerim:)
  • delifaruk  (18.12.14 18:48:54)
aylık cüzi miktarlara depolar var kiralayıp eşyaları oraya taşıyın. en azından kurtulana kadar daha az kira ödemiş olursunuz.

ya da bir evkurcu (kaldı mı her şehirde bilmiyorum ya da eskici tutup getirin hepsini ucuza okutun.
  • pan kediayak  (19.12.14 11:56:24)