Kilometre yakıt hesabı?

Kendi aracımla 1389 km gidildi.

Kilometrede ortalama 6,5 lt yakıt yakıldı.

Yakıtın litresi 4 tl.'dir.

Buna göre şirketten ne kadar yakıt için para almam lazım?

Uçak mı hacı o? Kmde 6,5 litre nedir :D

  • seabird  (18.12.14 08:32:29)
sözlesmede yaziyor olmasi lazim km basina verdikleri para.

sirket arabasi olunca sadece benzin ödenir ama kendi arabani is icin kullaniyorsan daha fazla verirler arabanin kullandikca deger kaybina ugrayacagi icin.

karsilastirma icin isine yarayacaksa bizim sirkette km basina yaktigin benzinin 4-5 katina denk geliyor verdikleri ücret.
  • ben de  (18.12.14 08:35:09)
aynen arabanın yıpranma payı falan var. araba benzinli olsa km başına 50 kuruş alman lazımdı min. dizel senin araç heralde. km başına 40 kuruş alsan 500-550 falan isteyebilirsin.

bi de yakıt alırken fiş almadınız mı?
  • t joe  (18.12.14 08:41:30 ~ 08:50:36)
Arabanın yıpranma payı, kaskosu, sigortası vs. düşünülerek bir fiyat fatura etmelisin.

Benim çalıştığım bir şirkette sözleşmede geçen KM başına 90 kuruştu. Sana sormuyorlardı aracın dizel mi benzinli mi diye, fark etmiyordu; şahsi aracını kullanman durumunda 90 kuruş/km standarda bağlamışlardı.
  • hiko seijuro  (18.12.14 08:54:27)
100 km de 6,5 lt dir o.

kabaca 90 litre yakıt yakmışsın, 4 tl den 360 tl yapar.
  • cokilgincvesesgetirecekbirnickarayanadam  (18.12.14 08:57:21)