İstanbul için araba bir ihtiyaç mı?

Alacak paranız var lakin araçlardan haddinden fazla vergi alınıyor. Alırken yüzde 80 ötv onun üzerinden yüzde 18 daha. Yakıtın cogu vergi. Yollar paralı köprü geçiş ücretli.

Taksiyle şimdiye dek her şeyi halledebiliyorum ama içgüdüsel olarak bi araba sart diyor gibiyim sizce de öyle mi? Sizce taksi yeterli mi?

kesinlikle taksi yeterli. istanbul'da araç sahibi olmak ahmaklık diyorum, kimse üstüne alınmasın.

  • devilred  (16.12.14 18:44:04)
Şart değil ancak öyle bir Lazım oluyor ki bazen, o da ayda yılda birkez, işte o zaman Şart diyebiliyorsun.

  • va  (16.12.14 18:46:54)
çok büyük bir araç düşünmüyorsan yüzde 80 vergi yok. yüzde 45. az değil ama yüzde80den az :)
eğer düzgün taksiciye denk gelirsen ya da her aradığında taksi bulabiliyorsan araba alma.

  • sutlu nescafe  (16.12.14 18:49:33 ~ 18:50:29)
nerede oturuyorsun/çalışıyorsun/takılıyorsun...

bunun cevabı kişiye göre değişir.
  • titiraprap  (16.12.14 18:51:50)
Araba değil motosiklet ihtiyaç. Trafikte o kadar saat arabada beklemek benim ihtiyaçlarımı karşılamıyor açıkçası.

  • bokmuhendisi  (16.12.14 18:53:38)
raylı sistem güzergahında isen, işin eve yakınsa, hele ki park yeri sorunu olan ev iş bölgesinde yaşıyor isen ağır amelelik.

  • kyha  (16.12.14 18:53:52)
Taksiye her saatte ve her guzergahta guvenemem. Gec saatlerde ve pek bilmedigim semtlere taksiyle gitmem. Gunun her saatinde her yere toplu ulasim da olmadigi icin, evet duruma gore ihtiyac. Sonucta burasi en kotu senaryoda sehrin bir ucundan oteki ucuna yuruyerek bir saatte gidebilecegin bir yer degil.

  • vesna  (16.12.14 19:00:47)
Bitaksi ve trafi turkiye kullaniyorum. Arabamı satalı sanırım 6 ay kadar oldu. İlk başta motor alayım diyordum. Sonra ne kadar ödediğime bakınca taşıt almak mantıksız geldi. Sanirım epey bir bu şekilde devam edeceğim.

  • dietf  (16.12.14 19:19:32)
evli değilsen arabaya gerek yok. pek çok arkadaşım eşi hamile kaldığında araba aldı yada şirket arabasını kullandı. gereksiz bişi araba, bisiklet al, motor al, araba alma.

@va +1 ama bazen,
  • selam  (16.12.14 19:31:41)
10bin liralik bi araba isini gorur. Aksam bi yere gitmek gerekiyor, disci doktor falan bazen insan zorlaniyor. Bana ayda 1 kere lazim oluyor

  • divit  (16.12.14 19:33:56)
Bence Istanbul'da sart degil. Hatta bircok durumda arabayla gitmek dezavantaj oluyor, maliyeti gectimde zaman acisindan.

  • delifaruk  (16.12.14 19:35:32 ~ 19:36:25)