Tarih-Bilimkurgu-Savaş

Gereksiz bi soru sormak istiyorum. Ülkecek 1914 yılına dönsek ve bütün dünyaya karşı savaşsak, elimizde 2014 teknolojisi olduğu için başarılı olabilir miyiz? Soru çeşitlenebilir tabi; 1914 yılındaki dünyaya karşı savunamazsak, hangi senedeki dünyaya karşı savunabiliriz mesela ? 1940'ların dünyasına karşı şansımız olur mu örneğin?

Not: Komple sınırlarımız içindeki herşey o senede de var olmuş olcak.

teknoloji olsa ama hangi askerlerle olsa.

bugünün askerleri mi o zamanın mı

ve sayı ne olacak?

açıkcası iki seferde kazanabiliriz.

yeteri kadar techizat ve asker olursa tabii.
  • efrasiyab87  (16.12.14 18:46:08)
@efrasiyab87 ülke içindeki tüm insanlar, teçhizat, binalar komple taşıncaz 1914'e yani.

  • tebaloeyy  (16.12.14 19:07:18)
Kazanmasına kazanılır. Teknolojik bakımdan bakınca piyade açısından degil de makine açısından çok geliştik. En azından şimdiki bir ana muharebe tankına karsı o zaman yapılacak cok şey yok. Motorlu her şeyde durum böyle.

Şu da var askeri doktrin çok değişti. Artık o zamanki gibi siper savaşı yok. Bu da epey etkiler karşı tarafı çok şaşırtacağı için.

Edit: Komple ülkeyi götürsek, direkt hava üstünlüğünden zaten mağlup edilir. Orda kim tahmin edecek ses hızından hızlı uçan bir uçağın kafalarına o kadar hassasiyetle bomba bırakacağını.
  • Haldamir  (16.12.14 19:07:38 ~ 19:10:02)
amına bile koruz. sırf radar bile mutlak deniz hakimiyeti demek. ikinci dünya savaşı teknolojisi bu üstelik. keleş sadece bizde var misal. büyük avataj.

  • namus ninjası  (16.12.14 19:13:15 ~ 19:14:48)
80 milyonluk nüfusla ilk 6 ay aq etrafın.

ama basit teknoloji var bizde, savaşı sürdürecek derecede know-how ve üretme olayı yok.

o yüzden 6 ayda ne yaparsak yaparız sonra sürüncemeye kalır
  • efrasiyab87  (17.12.14 00:19:50)
işgal 1 ay sürmez bence.

  • selam  (17.12.14 00:50:16)