türkiye'de olmayan gıda ürünleri

mesela az önce furious pete'in videosunda gördüm, yumurta beyazı var kutuda satılıyor. açıp döküyorsun böyle tavaya. çok hoşuma gitti. bildiğim kadarıyla türkiye'de yok bundan. biz fakir gibi yumurtayı kırıp kendimiz ayırıyoruz beyazını.

eminim sayısız ürün vardır, aklınıza gelenleri yazın hele merak ettim neler var. amariga olur avrupa olur hiç fark etmez. neler var?

türkiyede var mı bilmiyorum ama hazır poşette tek seferlik pirinçler satılıyor burda. 1 litre sıcak suya poşetiyle koyup 15 dakika kaynatıyorsun. poşeti çıkartıp tabağa koyuyorsun. bir tabak dipdiri, hiç lapa olmamış bir pilavın oluyor.

  • fayfim  (16.12.14 18:00:59 ~ 18:01:22)
Kutuda yumurta akı Türkiye'de de var.

gurespastorize.com.tr
  • angelus  (16.12.14 18:03:34)
bilmiyorum baktın mı ama şöyle bir başlığı var,
(bkz: yurtdışında olan ama türkiye'de olmayan şeyler )

  • doxanikee  (16.12.14 18:04:29)
Abur cubur olarak çok var. Yıllardır twizzlers ı merak ederim mesela.

  • Vexq  (16.12.14 18:10:23)
Türkçelerinden emin olmadığım için ingilizcelerini yazıyorum.

(Bkz: brown rice)
(Bkz: sweet patato)
(Bkz: blueberry)
  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (16.12.14 18:32:41)
Dr Pepper yok diyordum. Onu da kentparkta bulmuş bir arkadaş.

  • cok iyi yol  (16.12.14 18:35:38)
homebrewing malzemeleri genel olarak.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (16.12.14 18:38:24)
Gıda sayılmaz ama kafein tableti yok. Sattırmıyor ibneler.

  • angelus  (16.12.14 18:41:25)
Türkiye'de esmer pirinç var, Doğalsan markası bunu satanlardan bir tanesi. sweet potato ben de göremedim hiç bir yerde. Ringa balığı konservesi görmedim hiç bir yerde, olsa ton balığına alternatif olarak alırdım ama muhtemelen uçuk fiyatlarda satarlardı onu da.

  • candanag  (16.12.14 18:59:59)
Pop tarts :(

Fume somon. Bu belki vardir ama her markette yok ve gereksiz pahalidir muhtemelen olanda da.

@vexq twizzlers igrenc bir sey hocam hic begenmemistim.

Sweet potato var bi markette gormustum.
  • babamasoliimbananickaldirsin  (16.12.14 19:09:52)
abi bu sweet potato dediğiniz bildiğin tatlı patates değil mi?

  • hatasızcoololmaz  (16.12.14 19:31:38)
tatlı patates var, macrocenter ve metroda görmüştüm. kilosu 20 liraydı, denemek için aldım. bildiğin şekerli havuç.
esmer pirinç de görmüştüm, reisti galiba markası.
tuborg green, homebrewing +1
mountain dew merak ediyordum nasıl bir şey diye, azerbaycanda bulunca içtim, bildiğin gazozmuş.
füme somon da var, onu da denemek için aldım çok beğenmedim.
şu root beer dedikleri naneyi de merak ediyorum.
  • inheritance  (17.12.14 08:47:26 ~ 09:13:11)
aynen sweet potatonun havuctan pek farki yok.

onun disinda envai cesit cikolata ve icki sayilabilir.

@sl78
ginger beer dedigin sanirim.
  • baldur2  (17.12.14 08:57:09)