İş mülakatı - skype

İstediğim bi işe başvurmuştum istanbul da. Aradılar mülakata çağırdılar ben de 'şuanda istanbulda değilim sonraki haftaya ertelesek olur mu' dedim. Onlar da haftabaşında bi daha irtibata geçelim o zaman mülakat gününü ayarlayalım dediler.

Dün aradım perşembe için mülakat tarihi belirledik fakat eleman 'eğer sadece bizim için geliyosanız sizi masrafa ve zahmete sokmayalım, skype dan da yapabiliriz' dediler. Ben de bu işi çok istediğimden yüzyüze daha etkili olur diye benim için sorun olmayacagnı istanbula gelceğimi belirttim.

Şimdi pozisyon için tüm gereklilikleri tam sağlamıyorum aslında. Yani lisans eğitimimle çok alakalı değil zaten önce test ve kişilik analizi testi yolladılar onu çözdükten sonra çağırdılar. Bi de tecrübe istemiyolar. tecrübesiz adayları arıyoruz demişlerdi.

Ama yine dr zahmet etmeyin buraya kadar gelmeye deyince içime kurt düştü acaba 'zaten pek şansın yok hani masraf yapma' mı demek mi istediler acaba?

Ne diyonuz?

skype'dan mülakat özellikle bilişimde yaygın bir uygulama. aman ölüyorum bitiyorum o işe girmek için demiyorsan uğraşma.

  • rygard  (16.12.14 12:35:02)
bence gayet insani bir yaklaşımda bulunmuşlar. hatta "bu işi çok istediğimden yüzyüze daha etkili olur diye benim için sorun olmayacagnı istanbula gelceğimi belirttim." demen de artı puan kazandırmıştır. böyle düşünüp motivasyonunu düşürmemelisin.

  • sentence  (16.12.14 12:36:15)
Gayet güzel bir öneride bulunmuş bence; masraf yapmayın Skype'dan konuşalım, uygun olursa gelirsiniz demiş işte. Tecrübesiz eleman aradıklarına göre bir çok kişiyle görüşüp en uygun gördükleri kişiyi işe alacaklar. Bence masraf yapma, Skype'tan görüşün, duruma göre gidersin.

  • osurdum  (16.12.14 12:37:45)