Windows Phone Whatsapp Problemi

Windows işletim sistemli telefonumda son 2 gündür Whatsapp simgesi resimde görüldüğü üzere pasif hale dönüştü. Uygulamaya giremiyorum. İnternette de araştırdım ama bir sonuca ulaşamadım. Programı silip tekrar kurmak da bir çözüm elbette ama 2 gündür gelen mesajlar varsa bunları göremeyeceğim. Eski konuşmalarımı da kaybetmek istemiyorum. Çözüm yolu bilen arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.

Teşekkürler.

bende de böyle olmuştu, kapatıp açmak çözüm olmadı. mecbur silip yükledim.

ve bu olan da bardağı taşırmıştı açıkcası, kasmıyo diye aldık program bile açmayacaksa ne s.kime yarayacak bu telefon dedim ve sattım 2 hafta önce.
  • trajikomix  (15.12.14 21:11:23)
uygulama hafıza kartındaysa, hafıza kartı çıkarıldığında ya da bağlantı kesildiğinde filan uygulama pasifleşebiliyor, telefonu kapatıp açarak da deneyebilirsin denemediysen...
uygulama güncellenirken yine aynı şekilde pasif hale geliyor, güncelleme yarıda kesilip başarısız olduysa kalmıştır belki öyle, uygulama güncellemelerini kontrol et, whatsapp için mağazada uyarı varsa tekrar yüklemeyi dene.

  • ucan spagetticanavari  (15.12.14 21:26:35)
uygulama hafıza kartında değil, telefona da aç-kapa yaptım, değişen birşey yok. sadece 3g, sadece wi-fi ya da her ikisi açıkken de denedim, olmuyor. mağazada da denetledim güncelleme gözükmüyor. uygulamanın değerlendirme kısmına baktım, son iki günde iki kişi uygulamanın açılmadığından yakınmış. Ben de az önce whatsapp supporta mail attım

  • rafet el morad  (15.12.14 21:31:55)
en kötü ihtimalle sonraki güncelleme geldiğinde onu yüklediğinde düzelir diye tahmin ediyorum ama o da pek iyi bir çözüm değil, ne zaman güncelleme geleceği belli değil sonuçta... acil gerekliyse uygulanamayan bir çözüm :/
bir kaç kişide daha gördüm böyle pasif kalma sorununu ama bende olmadı şimdiye dek...

he şunu deneyebilirsin bak, telefona online uygulama yüklemeyi aktif et eğer değilse, mağazadan bilgisayar üzerinden whatsapp'a reinstall çek.
  • ucan spagetticanavari  (15.12.14 21:33:51 ~ 21:35:13)
find my phone açık olacak, gps açık olacak, wifi açık olacak...

i.imgur.com

bu da olmazsa hafıza kartına taşımayı deneyebilirsin... taşırken de pasifleştiğinden zaten pasif olanı taşırsan taşındıktan sonra aktif hale gelebilir belki. denemeye değer...
  • ucan spagetticanavari  (15.12.14 21:40:26 ~ 21:41:40)
bahsettiğiniz işlemler sonunda telefonumda yükleme esnasında karşılaştığım uyarı : "isteğiniz gerçekleşemiyor, daha sonra tekrar deneyin"

  • rafet el morad  (15.12.14 22:00:51)