ttnet şikayet

Merhaba,

16Mbps'e kadar olan ultranet tarifesindeyim, 3'ün üstünü hiç görmemiştim. Şimdi de 1'in altına düşürdüler (herhalde 3 mbps'in kıymetini anlayayım diye) ve kopmalar yaşıyorum sık sık. 4440375 çare olamıyor, oradan yapılacak bir şey yok anlaşılan. Online işlem merkezinden şikayette bulundum. Ama oradan da cevap alacağımı pek düşünmüyorum. Ne yapılabilir başka? Bugüne kadar tüketici hakem heyeti işlerine hiç girmedim, ama başlangıcı bunlarla yapacağım herhalde.

sözleşmeyi iyice okuyun. hızın üst sınırı 16, eğer alt sınır belirtilmemişse 16 mbps'ye kadar dediği için bir haklılık oluşmaz gibi görüyorum. alt sınır varsa ayıplı hizmet vs. oluyor ama. ttnet neredeyse tekel olduğu için böyle umursamaz, ki adsl altyapı konusunda tekel.

  • uykusunu yakalayan adam  (15.12.14 18:41:06)
Ben de 8 mbps ye kadar kullaniyorum ama zaman zaman 2 mbps ye kadar dusuyor. Donanimhaber'in ttnet sikayet kismindaki formu dolduruyorum, en gec iki gun icinde arayip duzeltiyor ne yapiyorsa artik. Iki uc ayda bir tekrarlaniyor bu. Kesin cozum degil ama deneyebilirsin.

  • argadini  (15.12.14 18:44:14)
Donanım haber için teşekkürler, bilmiyordum, yazdım az önce oraya da.

  • puc  (15.12.14 19:04:17)
santrali bi deneyebilirsin. ben bu gibi sorunları 4440375'i arayıp hile hurdayla bağlı bulunduğum santralin numarasını kopararak, oradaki teknikeri bağlayarak çözüyorum. hatta bi duyuruya da benzer bi cevap vermiştim, bulabilirsem onu ekleyeyim edit olarak.

edit:
buldum, (git: 874852)
  • cevap botu  (15.12.14 19:18:38 ~ 19:20:23)