bisiklet

bisikletlerden anlayan birisini arıyorum. eşime doğumgününde hediye olarak bisiklet almak istiyorum ama bu konuda en ufak bir fikrim yok. hangi marka hangi model alsam daha iyi?
ya da bisikletini satmak isteyen kimse var mı?

carraro.

biri de bana bir bmx alsa nasıl mutlu olurdum. ah ah.
  • devorgilla the gunslinger  (15.12.14 17:03:16)
markanın önemi yok, çok büyük markalar dışında kadrosunu kendi üretmiyor çoğu marka zaten, büyük markaların alt seviye kadrolarıyla diğer fason ürettirenlerin kadroları arasında da aşırı bir fark yok. kadro kalitesi farkı ancak gerçekten üst düzey bisiklet topluyorsan önemli oluyor... e kadro dışındaki parçaları da zaten aynı parçalar... shimano-sram vs. çekiş sistemleri işte.
yani markaya değil, modele bak... üzerindeki donanım önemli olan. büyük markadan düşük donanımlı alacağına git donanımı yüksek olanı al.

kullanım alanına göre seç dağ bisikleti mi şehir bisikleti mi yoksa yol bisikleti mi diye...
  • ucan spagetticanavari  (15.12.14 17:51:29)
Dağ, yol, şehir bisikleti seçeneklerinden hangisini tercih edeceğiniz önemli. Eğer fazla çukuru, taşı tepesi olmayan bir yerdeyseniz şehir bisikleti, Ankara gibi her köşe başında bir sürpizin olduğu bir şehirde yaşıyorsanız kesinlikle dağ bisikleti öneririm. Yol bisikletlerinin kalitelileri ise diğerlerine nazaran çok daha pahalı oluyorlar.

Ben Carraro almıştım bu sene içerisinde, oldukça da memnunumi ihtiyaçlarımı karşılıyor. Fikir sahibi olmak için incelemesine bakabilirsiniz: www.yenideneyim.com

Yine sitede bisiklet seçimine dair bazı yazılar mevcut. Ama belirtmeden geçmeyeyim: ne olursa olsun, ucuzluğuna, şeklinin güzelliğine vs. kanıp da çelik kadro almayın, eşinizi çok yorar.
  • yenideneyim  (15.12.14 18:46:22)