Gitar Önerisi

Bir köy okulunda sınıf öğretmeniyim. Öğrencilerimin dünyasını zenginleştirmek ve müzik kulağı olan öğrencilerimi fark edebilmek için gitar çalmayı öğrenmek istiyorum. Öyle bir müzisyen olmak gibi amacım yok. Çocuklara birkaç şarkı çalabileyim onlara notayı öğretebileyim yeter. Kendi kendime gitar çalmayı öğrenebilir miyim? Bir de yeni başlayan biri için önerebileceğiniz bir gitar var mı? Teşekkür ederim şimdiden..

müziğe başlangıç için klavye daha mantıklı olmaz mı ?

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (14.12.14 22:43:49)
çocukların da her birinde birer gitar olmazsa mümkün değil öğrenmeleri.

çocukların hepsinin gitar alacak durumu var mı?
senin tüm çocuklara gitar alama gibi bir durumun var mı?
  • mahone  (14.12.14 23:01:35)
velilerle görüşüp alabilirim. öğrenci sayısı az. velilerden destek çıkmazsa ben de alabilirim.

  • darthvenom  (14.12.14 23:11:23)
Çok zor bir yol bu.. Bence klavye alın ve biraz org (piyano) çalmayı öğrenin.. Sonra öğrencilerinize sınıfta bir ses basarsınız ve bunları tekrarlamalarını isterseniz.. Doğruya en yakın yapan çocuğa ödül verirsiniz.. Sonra alkışlar ile ritm duygusuna bakarsınız.. Yaptığınız ritmi en yakın tekrarlayan çocuğa yine ödül verirsiniz vs.. Böyle tespit edilir müzik kulağı.. Yani müzik kulağı vs için org daha sağlıklıdır.. Bunların dışında klasik müzik dinletin tarrega, giuliani, carcassi gibi klasik gitar bestecileri bunların yanı sıra mozart, beethoven, schubert, schumann gibi bestecileri dinletin hatta opera dinletin...

  • total paranoia  (14.12.14 23:18:34)
mandolin de bir seçenek olabilir.

  • trollmatik  (14.12.14 23:23:39)
gidip en dandik klasik ya da akustik gitar alacaksın.
ondan sonra guitartab tı yanılmıyorsam, programı var, hazır tablar bulacaksın, kendi kendine akortları çalışacaksın ve tamam.

nota ogrenmesi kasabilir elbette. ama zaten 3 akort ogrensen bisssürü şarkı çalarsın.
  • sage  (15.12.14 00:00:14)
profesyonel bişeyler yapmak değilse olay herhangi bir müzik marketten dandik bir akustik gitar alabilirsin 70 80 tl'ye hallolur sanırım. sonra da songsterr.com'dan yavaş yavaş öğreneceksin parçaları

  • KidLazer  (15.12.14 00:26:11)
valencia alabilirsin gayet ucuz ve uzun yıllar seni idare debilecek bir gitar ve yine bir muadili carissa.

  • mor puantiyeli zebra  (15.12.14 12:15:18)