Göğüs ağrısı

Dün sabahtan beri(17-18 saat öncesi) göğüs kafesimin tam ortasında bir ağrı var. Gün içinde bu ağrı geçti ama 2-3 saattir yeniden başladı. Bunun olası sebepleri nelerdir? Sigara kullanmıyorum. Bir de son iki gece deniz kenarında kıyıya vuran sert dalgaları izledim. Yani hava rüzgarlı ve soğuktu. Hatta birinde ceketi çıkarıp gömlekle durdum 15-20 dakika.

birazdan "hemen doktora git"çiler doluşacak, onlar gelmeden hemen bi iki cümle sıkıştırayım:

doktora git. sdklfjsdlfkjhs

abi soğuk almış olabilirsin evet. o 15-20 dakkanın pişmanlığını 1 hafta falan çekmek üzere olabilirsin. ne kadar uzun sürdüğüne ve ne kadar şiddetli olduğuna falan bağlı değişir ama, soğuk algınlığı gibi duruyo ağırlıklı olarak. ama sen yine de doktora git fdshjkldshjklfsd
  • cevap botu  (14.12.14 02:31:31)
abi soğuk almışsın, yüksek ihtimal. özellikle sigara iciyorsan bu durum artar. geceleri açık pencere ile uyumak huyum, bu yüzden her sabah bu göğüs ağrısını cekerim. tam olarak derin nefes alamam. 1 saat sonra da gecer. bazı günler tüm güne bile yayılır, fazla soğukta oturduysam. yazın da 6 7 saat yüzmüştüm uzun süren antremansızlıktan sonra, göğsümde yanma ve ağrı olmuştu ertesi günün tamamında. ciğerlerimin acıldıgını hissetmistim. soğuktan ciğerler büzüşüyor diye biliyorum ben bu olaylarda. (cahil cahil konusmusum gibi hissettim, simdi biri cıkıp "6 aylık ömrü kalmış adam soğuktan diyor, bi doktora git cahil olma" demez umarım, lol.)

  • yga  (14.12.14 02:35:58)
Yani elbette doktora gidilmeli de şimdilik ev sakinlerini korkutmak istemiyorum. Ben de üşütmüş olabileceğimi düşündüm ama gün içinde hiç ağrım olmadı. Dışardan da 2-3 saat önce geldim. Yani yeniden tetikledi sanırım bu şeyi. Yaşlanıyoruz galiba, biraz daha dikkat etmek gerekiyor. :)

  • biz siz onlar bensiz daha mutlular  (14.12.14 02:41:16)