çok iyi osmanlıca bilen

hacettepe üniversitesi tarih bölümünden bu sene mezun olcak, osmanlıca konusunda kendini çok iyi ilerletmiş, takılmadan osmanlıca eserleri türkçeye çevirebilen ve formasyonunuda bu sene okul içerisinde tamamlayacak olan kız kardeşime ne önerirsiniz?
malum osmanlıca artık şart :)
ne yapsın çok para kazansın?
biliyorum daha erken bişeylere atılmak için ama şimdiden bildiğiniz yollar varmı bu konuyla alakalı parayı kucaklamak için.

işi hazır değil mi zaten?

uzay.tubitak.gov.tr
  • ron dennis  (13.12.14 14:17:58)
akademiye yürüsün.

  • mutlusismankedi2015  (13.12.14 14:24:02)
cidden zaman değişmiş.
çok para kazanmak için osmanlıca öğrenmek?

sanırım yapacağı en büyük yatırım
türban takmak olur (eğer türbanlı değilse)
arkası yoksa devlette iyi yerlere pek almıyolar
(benim yeğen de arap dili-edebiyatı mezunu)
  • titiraprap  (13.12.14 14:27:06 ~ 14:29:45)
Dedemizin mezar tasi cevirilir diye ilan versin.

  • rhollor  (13.12.14 14:29:03)
o iste para yok onu diyim. olsa ben simdi burda baskalarina belesten osmanlica metin okuyor olmazdim.

  • shi aila  (13.12.14 14:29:23)
@titiraprap torpille bi yerlere gelmek istemez her şeyi kendi çabalarıyla yaptı 3 senedir bölümde ilk 5 de.

  • emreozb  (13.12.14 14:33:14)
bundan sonra olcak gibi para @shi aila

  • emreozb  (13.12.14 14:34:20)
bölümünde derece yapan başarılı bir öğrenci ise niye buraya soruyorsunuz ki?

erasmus'a başvursun öncelikle. yurtdışına gitsin. bilgisi, görgüsü artsın. dil öğrensin.

ondan sonra hocalarla arasını iyi tutsun. yurtdışı, Amerika başta olmak üzere yüksek lisans ve doktora başvurularına başlasın.

öyle meb de üç kuruşluk Osmanlıca öğretmeni ya da orada burada Osmanlıca dersi ile ne uzar ne kısalır. kıt kanaat geçinir. kariyer filan yapamaz.
  • mea maxima culpa  (13.12.14 14:38:09 ~ 14:38:31)
Osmanlıca özel ders verilir.

  • Cursed Chico  (13.12.14 14:48:41)
akademik kariyer düşündün. tarihin arka odasında akademisyenlerin doğru düzgün osmanlıca bilmediğinden şikayet ediyorlar. birçok tıpkı basım da rezalet şekilde çevriliyor belki kardeşiniz iyi işler yapar.

  • kuzey li  (13.12.14 14:53:46)
@emreozb kardeşim çevirmenlik, öğretmenlik, akademisyenlikten başka ne yapabilir ki? osmanlıcayla ticarete mi atılacak mk :D tutturmuşun bi çok para var çok para var biliyosan bize ne soruon amk :D

  • secilmis uye  (13.12.14 15:21:54)
Çok para var mı ? demişim ben mk
Ne yapsında çok para kazansın demişim ben mk
Osmanlıcasından para kazanan adam zaten ticaret yapmıyor mu mk
Sana sormuyorum adama soruyorum amk
  • emreozb  (13.12.14 16:04:19)
Başbakan danışmanı olabilir rahatça güzel bir yüksek lisansla.

  • solfej  (13.12.14 16:05:06)
Sorun= ne yapsın çok para kazansın?
Birine cevabın= "bundan sonra olcak gibi para @shi aila"

kardeşinin yapacağı en iyi şey seni yönlendirmelerine kulak asmamak olur mk :D daha yazdığından haberin yok.
  • secilmis uye  (13.12.14 21:13:20 ~ 21:15:17)