Okunabilir ve güzel yazmak

Yazım çivi yazısından hallice. Bazı arkadaşları görüyorum muntazam cetvelle yazılmış gibi harfler. benim harfler hepsi kendi başına cumhuriyet, birbirleriyle alakaları yok, bazen kendi yazımı okuyamıyorum o derece.

Nasıl düzeltirim ben bunu. Güzel yazmak sonradan öğrenilir mi?

öğrenilmez ama yazmak gerçekten de pratik işi çocukken annem yazın günde iki saat yazı yazdırırdı bana yazamıyorum diye. yazmaya yazmaya iyice unutuyo insan. ben de kendi yazımı okuyamıyorum hele ki yıllardır hiçbir şey yazmam gerekmedi, belirli aralıklarla özenerek yaz böyle bi saat filan. elin alışsın.

edit: kendine yazısı güzel birini seç ona özen bi de işe yarayabiliyo
  • mula  (12.12.14 20:55:22 ~ 20:56:11)
kalem tutuş şeklinizi değiştirin. fark edilir düzeyde gelişme olması muhtemeldir.

  • sen olmayan cocuk benim  (12.12.14 20:57:55)
güzel yazı defteri alın. çizgiler arasında kalarak denemeler yapın.
fine handwriting diyerek aramalar yapabilirsiniz youtube da.

bu arada kendinize beğendiğiniz bir pilot, dolma ya da tükenmez kalem alarak yapın önerdiğim şeyi. emin olun işe yarayacak. pratik yapmak önemli olan. tarz seçmek bir de.
  • mimimi  (12.12.14 20:59:54)
Yok mudur bunun tekniği alıştırması videosu falan yahu?

  • zikardo  (12.12.14 21:00:29)
e dedim ya youtube da var diye

  • mimimi  (12.12.14 21:02:49)
pardon ben yazarken senin yorumun yoktu.

  • zikardo  (12.12.14 21:03:31)
benim de çok kötü, hep rezil oluyorum :/

  • intern in the house  (12.12.14 21:31:03)
Hocam hep doktor olacaksın derdi. O derece.

  • cetoxim  (12.12.14 22:51:21)
yapılan bir araştırmaya göre, yazısı çirkin olanların güzel olanlara oranla daha zeki olduğu tespit edilmiş. güzel yazı, o yüzden boş uğraş bence. bilgisayarlarımız bize times new roman ı sunmuş, daha ne istiyorsun. sen başka alanlara yönel :)

  • cok iyi yol  (12.12.14 22:56:28)