Sizce zengin aile çocukları empati yapmaktan yoksun mu?

Genel olarak sizce durum nasıl?

Bir insan zenginse empati yapmasına gerek kalmıyor.

  • angelus  (12.12.14 17:35:23)
geneli öyle.

  • devilred  (12.12.14 17:35:36)
yok artık. çok anlamsız bir genelleme olmuş. bi kafede garsonluk yaparken müşteri olan bi arkadaş işe başladı yanımızda. adam beymen montla geliyor işe asdf.

  • mula  (12.12.14 17:36:05)
yokluğun nasıl birşey olduğunu tahayyül edemiyorlar bence. dolayısıyla birikim yapmak gibi dürtüleri olmuyor. benim gözlemlediğim.

  • hushhush  (12.12.14 17:38:02)
çocuklar anne-babalarının minyatürleridir. istisnai durumlar hariç bu %90 böyledir.

  • thracian  (12.12.14 17:38:50)
Niye yapsin empati biz fakirlerin isi. Cogu arkadasimin ilk isleri yonetim kurulu uyeligi. Bu adam issizi nasil anlasin

  • divit  (12.12.14 17:39:45)
geneli öyle yorumuna katılaraktan bende genelllemeye bi ilave yapıyım
tek çocuklar da empati yoksunu ve bencil oluyor

  • moderniko  (12.12.14 17:40:42)
anlayamazlar başkalarının hallerini öyle yani çoğunlukla. işin ilginci orta direk insanlar kendilerinden çok daha fakirlerin hallerinden nispeten de olsa anlayıp üzülebiliyorlar falan ama aynı şey zenginlerde orta direkler için olmuyor.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (12.12.14 17:41:28)
genel olarak içinde bulundukları (okul, iş, sosyal çevre) ortamla ilgili olarak geliştiremeyebiliyor bazıları. ama yine de genelleme yapmamak lazım.

  • le fate ignoranti  (12.12.14 17:43:03)
onlarda fakirler empati yapmıyorlar diye düşünüyorlardır

  • facebook  (12.12.14 17:46:25)
Empati yoksunluğu değil de fakir bir cevrede büyüyen adama gore çok daha aktif, hayalperest ve cesurlar. "İnan ve yap" dusturunda çoğu. Bl
Fakirdeki yilginlik, öğrenilmiş çaresizlik, pasif agrasyon, tutukluk onlarda yok.

  • damdanakan  (12.12.14 17:49:36)
Öyle.

  • sormayın bana sen o musun diye  (12.12.14 17:51:52)
Ben genelleme yaparım arkadaş. Kimse de alıkoyamaz. Empati kuramaz bu zengin kişiler. İsteseler de yapamazlar. "Borcum var nası ödeyecem bilmiyorum" çaresizliğine karşılık empatiye zorlasa da kendini, borçlu olmak durumunu ya hiç yaşamamışlardır ya da üstünden yeterince vakit geçtiği için o hissiyatı umutmuşlardır.

Ha bu genellemeden iyi insan kötü insan ayrımı yapılamaz. O kadar sığ değilim. Çok kral adam dediğin biriyse bile bu zengin kişi, maddi anlamda empatiden yoksundur mutlaka. Zenginliğin doğasında var bu. Nükte.
  • IncredibleMau  (12.12.14 17:53:13)
(bkz: anlayamazsınız)

beni en çok çeken motorun yaptığı dalga, köpürtmesi

bak yine gözüm yaşardı.

www.youtube.com
  • mea maxima culpa  (12.12.14 17:57:29)
Ben zengin baba, memur anne çocuğuyum. Empati yapmakta hiç sıkıntım yok. Aynı çevrede büyüdüğüm arkadaşlarımın da yok. Önyargılı olmamak empatinin önkoşuludur bu arada. İronik bir durum oluşmuş.

  • m e l t e m  (12.12.14 18:25:19)
fakir adam niye empati yapsın onu anlamadım, adam zaten fakir ortamın içinde durumu biliyor yani empati yapmasına gerek yok ki, zaten yaşağdığı hayat içinden şeyler bunlar. empatiyi hiç o duruma duşmemiş, ne olduğunun farkında olamayacak bir kişinin yapması ve bazende bunu becerememesi kadar doğal birşey yok bence. burda olaya zengin-fakir değil, iyi-kötü insan olarak bakmak lazım bence. adam fakirken empati yapabiliyor ama parayı bulunca dünya sikinde olmuyorsa ne anladım ben fakirken yaptığı empatiden?

  • t joe  (12.12.14 18:53:01)
bu arada yorumlardan fakirlerin empati yapamadığına kesin kanaat getirdim.

  • t joe  (13.12.14 20:49:03)