sanal pos

internet alışverişi yaparken, alışveriş yaptığınız sitenin kendi sanal posunun olması sizin için bir tercih sebebi midir? payu, iyzico gibi sitelere yönlendirmesi sizi caydırır mı? yerli sitelerden bahsediyorum.

Elbette tercih sebebidir.

Geçenlerde Steam'den oyun alırken BoaCompra diye bi siteye yönlendirdi de onda bile acayip kıllandım, önce bi araştırdım öyle yaptım ödemeyi.
  • an engineer  (12.12.14 16:34:30)
@want2die
kısaca kendi sanal posu olmayan veya alamayan firmalar için bir ödeme arayüzü.
(bkz: payu)
(bkz: iyzico)
  • inheritance  (12.12.14 16:42:15)
kendi sanal posu olan şirket daha güvenilirdir. zira, buna sahip olmak kolay değildir. hem bankalarca hem de ssl sertifikalandırma şirketlerince, şirketin ticari geçmişi ve sicili incelenir. gerçek olmayan, dolandırıcı olan biri sanal pos kullanamaz. çünkü sanal pos sicili bir kere bozulduğunda o şirket bir daha değil sanal pos, kredi kartıyla bile satış yapamaz.

  • tahtelbahir  (12.12.14 16:44:51)