skyrim skill ve perk

skyrimde yeniyim dolayısıyla karakteri nasıl geliştiriceğimi bilmiyorum ilerki levellerde sorunda yaşamamak için karakter gelişimini anlatan bi yazı varsa yönlendirebilirmisiniz

ranged iyi işliyor skyrim'de. uzak mesafeden iş görecek bir şeylerin olsun derim. ister bow ister magic.

ama oyundaki hiç bir silah, hiç bir skill, kombinasyon 2 handed'ı kapıp koşan bir ayının tehdit ediciliğine yaklaşamıyor.

micro management seviyorsan oyunlarda armory'e de yüklenebilirsin iikincil veya üçüncül seçim olarak. hemen hiç bir loot yüksek seviye skillerle yapılan zırhların yerini tutmuyor/tutamıyor. onun dışında iyi yaptığın işi çok iyi yapabildiğin sürece oyuna adapte olursun, ciddi bir zorluk yaşamazsın. hepsinin ayrı keyfi var.

bir de ben skyrim mod'larını çok geç keşfetmiştim. keşke oyunun başından yüklemiş olsaydıum dediğim çok şey olmuştu. uzunca bir zaman ayırmaya değer mod araştırmak için. örneğin bir deadly dragons mod'u vardı ki oyunu gerçekten yeni bir seviyeye taşıdı. o ejderhalar neler yapabiliyormuş öyle.
  • rygard  (12.12.14 14:26:25 ~ 14:29:17)
oyunu önce büyücü/savaşçı şeklinde oynadım. bir elde destruction büyüsü, diğer elde kılıç, balta vs. daha sonra dual wield denilen türden oynadım (iki elde iki silah) ve sneak olayına yüklendim. tahminimce en güçlü skill set şöyle olacaktır: sneak/one handed/destruction/light armor. bunlara archery'i de ekleyebilirsiniz, o durumda alchemy de öneririm. düzgün poisonlar yapınca, karşıdaki düşmanı çok kolay öldürebiliyorsunuz.

enchantment ve smithing bambaşka olaylar. ben oyun oynarken bir masanın başında durup, bu yeteneklerimi gelişterecek sabırda bir insan değilim. oyunun normal akışında gelişecek yetenekler istiyorum. o yüzden yukarıdakileri önerdim. sabrınız varsa enchantment ve smithing kasın. o zaman bambaşka diyarlara geçiyorsunuz.
  • starborn  (12.12.14 15:11:29)