Ticaret Sicili Tasdiknamesi - Yasal Defter Onayı ilişkisi

Selam yeryüzünün lanetlileri,

bu defter tasdik sürecinde noterler birliğinden alınan kapaklar dışında, bir de ticaret sicil tasdiknamesi gerekiyormuş sanırım onu hatırlayamadım yahu?

her mükellefin ayrı ayrı ticaret sicili tasdik'i mi gerekecek (yok canım sanmıyorum), yoksa mali müşavirin ticaret sicil tasdiki yeterli mi? Hatta gerek var mı? Eksik-hatalı hatırladığım bir şeyler mi var benim?

evet malesef acı ama gerçek. ticaret sicil müdürlüğü'ne başvurup her mükellef için ayrı ayrı ticaret sicil tasdiknamesi alacaksınız. yeni ttk'dan beri böyle bu. geçen sene nasıl tasdik ettirdiniz? hatta aralık 2012'de de böyleydi ama o zaman millet daha ilk apıştığı için genelgeyle mi ne, o senelik gerek olmadığını bildirdiler noterlere. lütfettiler, tasdik ettirebildik.

bir kere alınca değişiklik yoksa aynı tasdiknameyi her yıl kullanabiliyorsunuz. değişiklik varsa zaten değişiklik anında yeni tasdiknameyi veriyorlar.

son günlere kalmayın, gidin kalabalık olmadan halledin, son günler eziyet oluyor bu zıkkımı almak.
  • kibritsuyu  (12.12.14 11:46:53 ~ 11:50:35)
@kibritsuyu, abi ben de kibritsuyu görür, acı haberi verir diye geçiriyordum içimden ne yalan söyleyeyim :)

  • fucking machine in my head  (12.12.14 12:01:19)
bu bayağıdır böyle aslında.

bizim mükellefler kendileri alıp getirdiler valla.
  • cemiyetin unlu simasi  (12.12.14 12:50:07)