Sizce??

Şimdi bana enayi diyeceğinizi bilerek birşey soruyorum lütfen enayiyi içinizden deyin.Bir kız arkadaşım vardı başka şehirden bu beni 5 kez falan terketti aslında 5'den sonra saymadım desem yeridir yani en son beşi hatırlıyorum şimdi öss'ye hazırlanırken ikimizinde durumu iyiydi ikimizde ham 280 puan falan alıyorduk ve birbirimize sözlerimiz vardı örn.ikimizde istanbulu yazacaktık öss geldi geçti onun sınavı istediği gibi geçti yine yüksek bir puan aldı fakat ben biraz çuvalladım onun içinde istanbul değil ankara yazmak zorunda kalacağımı söyledim ona oda olsun bende gelirim dedi ve bir daha hiç aramadı telefonlara cevap vermedi(uzak olmanın faydası).Yani kısacası yine terketti -tabi daha önceki tüm terketmeleri aynı şekilde oluyordu hiç haber vermeden çekip gidiyordu-fakat babamın babalık yapıp oğlum seni istanbulda özel bir üniversiteye göndermek istiyorum demesi üzerine içimi buruk bi hüzün kapladı.Sizce arasam gelir mi? bana arama demeyin lütfen sizce gelir mi sadece bunu söyleyin zor durumdayım yalvarıyorum.

gelmez. maalesef.

  • trocero  (02.08.09 22:56:27)
gelir mi gelmez mi bilemiyorum ama gelse de sana bi faydası olacagını (iliskinizin devam edecegini) sanmıyorum

  • yasaluyari  (02.08.09 22:57:30)
5 kere terkmiş baska bırıne yaklas sen bence zaten üniv. hayatına giriyorsun,arayıpta kızı kendini üzme bence...

  • charliee  (02.08.09 22:58:10)
Deli misin? arana sakın. salla gitsin.

  • axijazz  (02.08.09 23:01:40)
baskasını bul abi vaktin mı bol sadist mısn nesin.

  • bryan fury  (02.08.09 23:05:42)
gelmez büyük ihtimalle ama benim anlamadığım şey seni bu kadar çok terk eden birine göre hayatını şekillendirmeye çalışman.üniversite seçimi önemli bir karardır az çok gelecekte ne olacağına karar vereceğin bir yerdir. hadi sen kendini düşünmüyorsun bari ondan isteme sana göre üniversite seçmesini. yaptığın bencillikten başka birşey değil bence.

  • burbat  (02.08.09 23:05:57 ~ 23:08:35)
yepyeni vakıf üni, yepyeni insanlar.. arama, ara diyene de aldanma. ararsa da sallama. nefis fırsatlar çıkacaktır, karşına. falım manisi gibi oldu ama kendine hakim ol derim.

  • gokriver  (02.08.09 23:07:12)
Ya benim için hiçbirşey yapmıyor zaten o yine istediği yere gidiyor zaten benimde istediğim yerde istanbuldu isteklerimiz paraleldi kimse birbirine bağlı bir seçim yapmadı yani.

  • Rodin  (02.08.09 23:08:19)
universitede yeni, taze bir baslangic yap, ayagina kafana dolama bu kizi. bize arama demeyin diyorsun, iyi de diycek baska bir sey yok ki. hayat 17'sinde zor olmali.

not: bir sure gelmez, okula baslayip, gonlune gore birini bulamazsa gelir ama.
  • pyro clustic flow  (02.08.09 23:09:39)
Lütfen bunu gören herkes cevap versin 11 kilo verdim lan bu dertten.

  • Rodin  (02.08.09 23:13:12)
buna çok yakın bişey yaşadım yıllar evvel.

kız gelmez, gelse de hayır gelmez.
  • rectoa  (02.08.09 23:19:25)
:) sevgilinle aynı üniversiteye gidersen BOK yemiş gibi pişman olursun. her boka karışır. hayattan bezersin

  • mozart  (02.08.09 23:20:22)
aramadan haber vermenin yolu yok mu?

ortak arkadaş olur facebook olur,msn de kişisel iletine yaz bişey yap anlasın madem..hem direk sölemeyince daha darbeli olur(gerçi darbesi mi kalmış artık nese)

ama arama yapma.

not: kilonun hiç bir faydası yok zaten sana=)
  • şehnaztango  (02.08.09 23:21:26)
herkes cevap versin diyorsun da vereceğimiz cevabı da sen seçiyorsun gibi? arama. o ararsa da ilgilenme. okul tercihini bir başkasını düşünerek değil tamamen kendine odaklanarak yap.

  • bigane  (02.08.09 23:24:17)
gelip gelmeyeceğini bilemem ama senin iyiliğin için gelmemeli. bu takıntı hiç iyi değil.

  • pragmatist kedi  (02.08.09 23:25:13)
gelir.
desem mutlu olacaksın ama gelmez. gelmemeli. sen de aramamalısın. hayattaki vereceğin belki de ilk önemli kararda birbirinizi yönlendirmeyin. ikiniz de ileride büyük ihtimalle çok pişman olursunuz. yapmayın etmeyin, çocuk oyuncağı değil bu. hem gönül hem de yerleştirilme işiniz.

  • ceres  (02.08.09 23:28:21)
ararsan gelir ama ARAMA, yaz vakıf üniversitesini git istanbula, istanbul küçük nasıl olsa karşılaşırsınız. sonrasına da o zaman kendin karar verirsin

  • de jure  (02.08.09 23:32:20)
ara, muhtemelen gelir. fakat aramadan önce ne istediğine karar ver. anlattığın kadarından belli zaten bu ilişkinin yürümeyeceği. zira buna benzer bir ilişki yaşadım, aynı şehirde de buluştuk, sonu hüsran. seni epey yıpratır. bana kalırsa git istanbul'a, yeni ufuklara yelken aç. hiç kendini heba etme sonu olmayan bir ilişki için.

  • end of life  (02.08.09 23:34:05 ~ 23:35:04)
kilon ideal kiloya ulaştıysa ara. daha ulaşmadıysa az daha ver öyle ara.

  • prodeq  (02.08.09 23:45:07)
Msn ve facebookda engelledi beni.

  • Rodin  (02.08.09 23:48:20)
gelir sonra yine terkeder. sonra yine gelir, yine terkeder. istediğin bu mu gerçekten?

  • yalniz bir opera  (02.08.09 23:53:08)
istanbul yaz nevizadeye ak.ne hatunlar gelip geçecek bi taneye takılmamanı tavsiye ederim.

  • gossamer  (02.08.09 23:53:18)
enayi demicem de deli misin yahu? bu kadar laçka olmaz bi ilişki, 18inde bile olsan. sil msnden facebooktan falan. hangi üniversiteye istiyorsan oraya git.

gelir mi? soruna cevap olarak da zaten gelmesin diyorum. hele aynı üniversitede falan ooff ömrünü yer bu kız senin. tabi başka birini bulup sana tekmeyi basmazsa. ağlak ağlak geçmez üniversite, keyfini çıkaracak şekilde yaşa.
  • quasiromantic  (03.08.09 00:21:49)
kiz gelmez.

ama sen illa istanbul'a gelmek istiyorsan bana mesaj at arada gelir döverim seni. psikopatlik olsa gerek.
  • zeykur valekov  (03.08.09 00:41:19)
ara kesinlikle istanbulda okuyabileceğini söyle. eğer sana bu sayede yaklaşabileceğini düşünüyorsan elinden geleni ardına koyma. onu tekrar kendine ısındırt ve sonunda yaptığı şeyi yani sen istanbul da kalamayacağını söylediğinde terkettiğini ama asıl şimdi bu sebeplerden onu terkettiğğini söyle. ölsende kararından vazgeçme. her zoru gördüğünde seni terkeden birisine yapabileceğin en güzel şey budur. ayrıca doğru cevaplara da tik koy.

  • ykyt  (03.08.09 00:44:29)
uzmanlar sizin için düşündü ve karar verdi: arama!

gönlün neyi nasıl isterse onu yap.bu şekilde tecrübelerinle ilerdeki ilişkilerine yön verebilme yetisini kazanırsın.
  • Ayiyogi  (03.08.09 01:14:10)
seni defalarca terkeden birinden ilerisi için nasıl bir umut beslemektesin çok merak ettim arkadaşım. tut ki geldi, sonra bir daha gitti, sonra bir daha aradın ve yine geldi. bu kişiyle ciddi bir ilişki düşünecek olursan-ki orası muhakkak- ilerde evlenince gitmeyeceğinden nasıl emin olabilirsin? hadi çocuk da oldu diyelim, nasıl güven içinde bir hayat sürebileceksin? bak sana arama demiyorum ama; aradıktan sonrasını da hesap et biraz. mazoşizme kayan bir aşk hayatın var bana göre...

  • trawmatolog  (03.08.09 01:53:38)
yahu hayatının en güzel yıllarını yaşamaya başlayacaksın yakında aman ha böylesine bir kız için ziyan etme üniversite yıllarını, biliyorum şimdi çok basit ve anlamsız gelecek ama emin l daha ne aşklar yaşayacaksın. aman ha böyle 5 kez habersizce seni terk eden bir kız için olası en güzel yıllarını bok edeyim deme, yazık olur...

  • bir zamanlar cocuktum  (03.08.09 02:13:40)
yahu msn ve facebook'ta bile engellemiş diyorsun. daha da bu kızdan bir hayır beklemen mantıklı mı sence? zorla güzellik olur mu? boşver işte. bak ne güzel yeni bir okula başlıyorsun. yeni insanlar, yeni fırsatlar.
panik olma. başka birini bulursun yakında. bol şanslar.

  • killer  (03.08.09 02:43:28)
gelir. ama biraz daha kanını emmeye gelir. gelmesin daha iyi. gönül ferman dinlemiyor herhalde ama ne yap et dinlet yazık yahu gençliğine.

  • geldiler  (03.08.09 02:50:54)
gelmez. hem zaten üniversite demek yeni insanlar yeni fırsatlar demek. mühendislik okumayacaksan yeni kızlar demek hatta

  • posteriti  (03.08.09 03:10:43)
gelir gelmez bırak onu bi kenara. onun yerine 17-18 yaşında bu kadar saf olmak sağlıklı mı onu düşün bence.

(abla nasihati; kızın yerinde olsam diil istanbula cennete gitsen gelmezdim zaten. sıkı dur biraz, piç severiz o yaşlarda, unutma bunu)
  • summer of 1985  (03.08.09 03:15:13)
Ah lise a$kları ah !! Yaz a$kalarına ne kadar benziyorlar değil mi?

  • robinbook  (03.08.09 03:30:27)
kusura bakma ama şu duyuruda da ne enayi aşıklar var lan. aşın oğlum bunları artık. kız vermiş işte sana yolunu, sen de ufak ufak yollan. dönüp bakma arkana. yani anlayamıyorum açıkçası o kız nasıl terkedebiliyor seni 5 kere_? gurur yok mu oğlum sende_? biliyorum ağır laflar bunlar ama akıllan biraz. zaten ayrı şehir ilişkisi zor iş. neyse cık kızılaya git ssk'ya dağıt biraz kafanı. arasan şu an geri gelmez. biraz yaşar hayatını 2-4 sene arası bir sürede döner sana. siktir et bırak bu saf aşık işlerini. az kendini düşün, gururlu ol.

  • ayiadam  (03.08.09 03:43:12 ~ 03:50:56)
ne yalvarıyon yav? bak evladım şimdi sen maksimum 18 yaşında falansın ya... abi niye bu derece kafayı taktın bu kıza 5 den sonrasını saymadım ne demek. bi yazdıklarını oku bi oku senin bu kızı tanımadan önceki haline şu yazıyı okutsaydık kendin bile sopayla döverdin sanırım kendini. hayır hani baban istanbul falan diyince az sevinmişsin ya.. abi bu kızla tekrar orda görüşsen nolur görüşmesen nolur? kızlar böyle ezik ezik şeyleri sevmezki? sana neden böyle davranıyor neden bunlara maruz kalıyorsun düşün bi düşün? cok sevdiğinden mi? valla sanmıyorum. kendin demişsin msn den facebookdan sildi engelledi diye. daha ne üstüne gidiyorsun dünyada kız mı yok?? yav bak şu hayatta karşılıklı sevilmek gibi güzel birleş yok ko g.tüne bu tarz takıntılı şeylerin, sizi sevmeyen hatunların. üniversiteni de adam gibi seç ilerde ağlarsın ha zira bikaç aya bu kız hikaye olacak üzülmeyeceksin bile belki ve o zaman işte tek başına kalacaksın o üniversitede. şimdi sececeğin bölüm hayatını belirleyecek ayağını denk al nereyi SEN istiyorsan orayı yaz. aklını başına topla kendine gel!

  • velvet revolution  (03.08.09 03:58:45)
istanbulda hayatini yasa kafayi mi yedin.

  • alkolikfedai  (03.08.09 05:10:06)
gelse bile ki bence gelmez, üniversite bu bir ton yeni insanla tanışacaksınız ilk kendisine birini bulduğunda seni terk eder!
üzgünüm ama böyle...

  • ilse  (03.08.09 08:07:47)
manyak mısın lan istanbulda hayatını yaşa.

  • karapolisnas  (03.08.09 08:07:47)
hepsini boşver,izmir'e gel..

  • natnan  (03.08.09 08:46:47)
kesin gelir sonra kesin gider

  • comf  (03.08.09 09:19:21)
valla ben olsam ilk başta yaklaşır, tekrardan ilişkiye başlar ve sonra terkederdim. o kıza yapılacak en güzel olay budur. hatta bu konudaki obsesifliğimi kullanıp kızın gittiği okuldan bi kızla çıkarak ara sıra kampüsüne gider gözünün önünde takılarak beni defalarca terketmesinin acısını çıkarırdım. daha yapılacak bir sürü şey var da, neyse susayım ben.

  • exexex  (03.08.09 12:55:36)
aramaya kararlısın madem ara o zaman. ya kötü davranacak, ya telefona bile cevap vermeyecek ya da gelecek ama kısa süre içinde yine terk edileceksin. bu gerçeği daha kolay kabullenmeni sağlayacaksa ara.

yalnız babanın seni özel üniversiteye göndermesi konusunda biraz daha düşün. ankara biraz boğucu olabilir ama izmir çok güzel ve rahat bir şehir mesela. ille de istanbulda okumak için ailene o kadar yük olmana gerek var mı? üstelik de bunun seninle olmak istemeyen bir kız dışında geçerli bir sebebi yokken. istanbulun daha masraflı ve pahalı bir şehir olduğunu, babanın okul taksitleri dışında da bir sürü para harcamak zorunda kalacağını düşün. üstelik oldu da okulu uzattın, sınıfta kaldın kendini çok kötü hissedeceksin.

bence vakıf üniversitesine gitme kısaca.
  • hayali arkadaş  (03.08.09 13:49:17)
anlaşılan dengesiz birinden bahsediyoruz. gelip gelmeyeceğini belli olmaz bence; ama gelse bile 3 vakte yine gider. sonra yine aynı şeyler.

  • ksl  (03.08.09 19:14:46)
Bunların hepsi kırıcı ama realist cevaplar,cevapların hiçbirini yanlışlayamayacağım veya doğrulayamayacağım için hepinize tik attım atamadıklarım varsa kusura bakmayın yeni cevaplarda bekliyorum ve hepinizin durumumu az çok anladığınızı tahmin ediyorum herşey için sağolun duyuru tayfası.

  • Rodin  (04.08.09 03:30:36)
sonuç ne şimdi ben merak ettim????

  • velvet revolution  (16.08.09 23:04:32)