ıspanaklı böreğe limon sıktığım için şu an benimle dalga geçiyorlar:(

arkadaşlar lütfen yetişin adam dövüyolar. sizce de mi çok garip limon sıkmak.
teşekkürler...

Bence haklılar.

  • onexey  (11.12.14 18:27:27)
ben olsam ağzına kürekle vururdum...

  • inanmazsan inanma  (11.12.14 18:28:31)
yapmayın dostlar durum o kadar ciddi mi? koca ülkede bi ben mi limon sıkıyorum buna?

  • sparta_küs  (11.12.14 18:30:40)
o ıspanaklı böreği bulamayan nice insanlar var biri de benim şu an kendimi zor tutuyorum.

  • namus ninjası  (11.12.14 18:31:46)
Yemeğe sıkılan limon sindirimi kolaylaştırır, özellikle de yağlı yemeklerde.
Ispanak yemeğine limon gayet sıkılırken ıspanaklı böreğe niye sıkılmasın? Görmedim duymadım hiç ama olabilir de, hem sonuçta sizin zevkiniz.
Ben de patates kızartmasına limon sıkıyorum nolmuş?
  • reptillia  (11.12.14 18:43:06)
pilava limon sıkan adam var..

  • mirty  (11.12.14 18:49:14)
sıkılır, özellikle gözleme şeklinde olanlara gayet sıkılır.

  • uykusunu yakalayan adam  (11.12.14 18:51:42)
Böreğe limon sıkılır ama herkesin damak zevki farklı olduğu için garipsemişlerdir..

Edit: Tam görseli bulamasam da buna benzer bir böreğin içi açılıp limon sıkılır diğer böreklerde böyle birşey olmaz..

4.bp.blogspot.com

.. buna benzer bir böreğin diyorum bu börek diye birşey çıktı mı ağzımdan??
  • EkimBebesi  (11.12.14 18:53:39 ~ 19:37:20)
Böreğe limon.

Arkadaşım çıkışlar sağ üst köşeden

Yapma etme eyleme
börek bu
  • indescribable  (11.12.14 18:56:15)
olaya farklı bir boyut getirerek

ıspanaklı börek mi olur lan... ineğe versen yemez o yabani otu... o inek beslenemezse ben nasıl doyarım. yemeğimin yemeğinin yenmesine karşıyım!

not: carnivora sporluyum...
  • unique hint kumasi  (11.12.14 19:09:23)
Ben de sıkıyorum ne var bunda. Hatta adanaliyim. Adana'da dürümün yanında limon gelir. Dürümden ısırık almadan limon sıkılır ve ısırılır.

  • ground  (11.12.14 19:09:32)
şu an çok üzülüyorum :(

  • camfrog sonmez  (11.12.14 19:18:41)
her şeye limon sıkılır. limon çok güzel bişey çünkü. her şeye yakışıyor.

  • seksen9  (11.12.14 19:21:30)
ben olsam böreği duvara fırlatırım. böreğe limon mu sıkılır mk :D

atılan bir fotoğraf hıngal. hıngal bir börek değildir.
hıngal'a limon sıkılması=mantıya yoğurt veya sos dökülmesi
yani olabilir.
  • secilmis uye  (11.12.14 19:32:21)
hiç duymamıştım,biraz ilginç açıkçası

  • isadora  (11.12.14 19:33:46)
bence değil, bende taze fasulyeyi limonla yerim. Eğer ıspanak yeseydim dediğinizi denerdim.

  • kuzey li  (11.12.14 19:34:23)
ya geçenlerde aynı şey yüzünden bana da şaşırdılar ama yöresel bir şey galiba
yöre: adana

  • m7rv7  (11.12.14 19:59:25)
evet olay yöresel. sıkılan şey de börek değil sadece, ıspanaklı börek, ıspanağın burukluğu olabiliyor. allahın karadenizlisi, iç anadolulusu limonu nerede bulacak da sıkacak, akdenize has bir olay sanırım limon yetiştiği için. sadece böreğe değil sucuklu yumurtaya, kebap/döner dürüme falan da sıkılır limon, adana için.

  • uykusunu yakalayan adam  (11.12.14 20:05:16)
Ispanak ve portakal uyumunu çok severim ama limon fazla ekşi sanki...

  • strangerinhere  (11.12.14 20:23:21)
zevkler ve renkler. pilava limon sıkarım ben de.

  • inheritance  (12.12.14 08:38:20)
cevaplardan anlaşıldığına göre yöresel bir olaymış:) ben de adanalıyım ve adana dışındaki herkes için garipmiş bu olay. aydınlandım valla saolun arkadaşlar.

  • sparta_küs  (13.12.14 15:53:10)