doğum günüm bugün

30 oldum. çocukken hatta ergenlikteyken 30 yaşındaki birini "kocaman adam" olarak tahayyül ederdim. Bildiğin yetişkin insan. 2 saat önce offical olarak 30 yaşına girdim ama hala kendimi yetişkin olarak hissetmiyorum. Bu durumdan hoşnut muyum ondan da emin değilim.

Bir insan yetişkin olduğunu nasıl anlar?

Sanırım kültürel olarak da yaşlanmıyoruz. Hani erkekler için eskiden 15'inde delikanlı, 20'sinde adam iken şuan bu durum 20'sinde çocuk, 30'unda genç, 40'ında adam olarak kabul ediliyor olabilir mi?

Kadınlarda da aynı durum geçerli tabi.

30'a girdin mi, 30'u bitirdin mi? 30'a girdiysen 29 yaşındasın resmi olarak.

onun dışında insan yetişkin olduğunu anlamıyor bence, ben hep aynıyım gibi geliyor bana. kafa hala 17 yaş kafası gibi. bilemedim.

mutlu yıllar da diyelim, mutlu bi yaş olsun.
  • devilred  (10.12.14 00:59:06)
aynı durumdayım. eskiden benim için 30 "Oooo ununu elemiş eleğini asmış" falan gibi bişeydi
bense hala 19 gibi hissediyorum. hala hayata dair ne yapıyorum, ne istiyorum, ben kimim o niye öyle bu niye böyle diyerek şaşkın şaşkın geziyorum ortada. ama çevremde 30 ve üstü olup da yetişkin gibi davranmayan, gözükmeyen çok kişi var.

mutlu yaşlar dilerim, en çok da sağlık!
  • hushhush  (10.12.14 01:00:11)
öncelikle doğum günün kutlu olsun.

ben de hep düşünürüm ulan 25 yaşına geldin eşşek kadar adam oldun ama şu yaptığın hareketlere bak diye. eskiden 20 yaşındaki abilerimize saygıda kusur etmemek için kıçımızı yırtardık şimdi 25 olmuşuz. sonra 30 sonra 40. valla ben büyüyeceğimi sanmıyorum.

sanırım çocuk lazım.
  • justinho26  (10.12.14 01:01:02)
nice senelere

  • isadora  (10.12.14 01:01:20)
hissettiğinden anlar sanırım. bazı insanlara bakıyorum 20 olmadan yetişkin kafasına girmiş oluyorlar. tabi benim yetişkinlikten anladığım olgun olmak değil. ben de şu an olduğum yaşı çocukken çoook büyük zannederdim, öyle değilmiş meğerse. biraz hayalkırıklığı yaratıyor bu tabi. ama onun haricinde güzel bir şey bence.

neyse, iyi yıllar:)
  • mayaa  (10.12.14 01:07:40)
nice yıllara :) rakamları boşver, kendini ne hissediyorsan o!

  • Dr. Watson  (10.12.14 01:11:23)
ilkokul 2. sınıftayım, teyzemin kocası eniştem rahmetli oldu. cenaze dolayısıyla birkaç gün şehir dışındaydık, okula gidemedim. dönüşte öğretmenime anlattım, böyleyken böyle diye. "genç miydi" dedi yok dedim 33 yaşındaydı.
bu tanımlamaya göre şu an bi gözüm toprağa bakıyor.

  • kenar  (10.12.14 01:13:36)
Doğum günün kutlu olsun, eski kafaya göre 40'ında delikanlılığa yeni girmiş sayılıyorsun diye hatırlıyorum. 40'tan öncesi hep çocukluk :)

  • solemio  (10.12.14 02:06:39)
doğum günün kutlu olsun, mutlu ol senelerce
sana boncuktan kuş yaptım konacak pencerene.
karakollar beni bekler sorgular gecelerce
hiç bekleme belki gelmem, gelemem senelerce..
  • labanon  (10.12.14 04:38:19)
mutlu yıllar :)

ben de öyle diyorum şu an. 30 ha, mümkün değil, kocaman diye..

sorunuza gelince, bence bir insan ölümü gerçekten anladığında yetişkin oluyor. yani çok büyük bir kayıp verdiğinde. en sevdiğini kaybettiğinde.

bir de nesil atladıkça yaş kategorileri de değişiyor dediğiniz gibi. bence bu teknoloji ile alakalı tamamen.
  • mimimi  (10.12.14 04:44:59)
Doğum günün yeni yaşın kutlu olsun. Huzurlu, sağlıklı, güzel günler geçir :)

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (10.12.14 04:55:56)
Mutlu yıllar! Önemli olan ilerleyen yaşa rağmen olgunlaştığını, kartlaştığını, yaşlandığını hissetmemek. Ne güzel. Tadını çıkar :)

  • dessy  (10.12.14 08:02:50)