[]

Kış Uykusu benzeri film tavsiyesi

Kış Uykusu'nu yeni seyrettim, çok çok beğendim.
Şimdi bunun gibi bol diyaloglu, duygu yoğunluğu yüksek bir film arıyorum.

Yabancı/Türk fark etmez. Var mıdır tavsiye?

 
the savages (2007 yapımı olan) yine bir kız kardeş-erkek kardeş çatışması baba sorunu ekseninde ele alınıyor. bol diyaloglu, senaryo harikası. bonus olarak philip seymour hoffman var.

another year. bu da boyutlara doymayan karakterlerin yer aldığı aile üzerine müthiş bir mike leigh filmi.
  • kaufman  (09.12.14 22:25:45) 
nbc'nin "bir zamanlar anadolu'da" haricinde bol diyaloglu başka bir filmi yok fakat.
yumurta, bal, süt üçlemesi de diyalog fakiri filmler.
zeki demirkubuz konusunda da katılıyorum.
  • kaufman  (09.12.14 22:31:49 ~ 22:33:33) 
bol diyaloglunun böylesini bulmak zor. zira nbc nin diyalogları hem uzun hem anlamlı düşündürüyor insanı arkadaş! 3 kere izlesen gider yani sıkmaz. filmi durdurup diyalog u düşünebilirsin yani o derece.


  • gis  (09.12.14 22:41:23) 
Bol diyalog deyince aklıma Before Sunrise/Sunset/Midnight üçlüsü geldi. Beğenirsin bence.


  • amelie poulain  (09.12.14 22:45:59) 
secrets and lies


  • partizan  (09.12.14 22:47:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.