karyola neden gıcırdar?

sırf ahşaptan yapılmış bir karyola neden gıcırdar? gece sağa sola döndükçe kendi çıkardığım gürültüye uyanıyorum. yatağın altındaki şu zımbırtıyı değiştirsem susar mı ki? ecx.images-amazon.com karyola çerçecesi deriyle kaplı, gıcırtı oralardan gelmiyor.

Yatak deriye temas ediyorsa gicirti deriden geliyor.

  • nereye bu gidis  (09.12.14 13:04:22)
bağlantı yerlerindeki civata somun çivi vida yada eklenti yerlerinin gevşemesinden kaynaklanır genelde. ha bir de yayların şekli bozulduysa birbirlerine takılıp ses de çıkarabilir.

  • thracian  (09.12.14 13:05:20)
yok ya baya ahşap gıcırtısı gibi. yatakla deri arasında çarşaf var zaten.

  • letheavendangered  (09.12.14 13:05:51)
thracian, yay yok. o tahtaların esnemesiyle yaylanıyom hop hop.

  • letheavendangered  (09.12.14 13:06:28)
ikea mı yatak? aynı sorun benim yatağımda da var :( benzer karyola çerçevesi ile.

  • dessy  (09.12.14 13:09:43)
Benim yatak başlığı deri kaplı. Yatakla deri arasında çarşaf da olsa gicirdiyor. Kalkip yatagi basliktan bikaç cm uzaklastiriyorum, gicirti kesiliyor.

  • nereye bu gidis  (09.12.14 13:12:01)
yatak nerden bilmiyorum. yerleştiğim evde vardı, ikea muhtemelen. o alttaki almancası lattenrost olan şeyden şüpheleniyorum ama değiştirince düzeleceğinden emin olmadan da her şeyi darmadağın etmek istemiyorum :/

  • letheavendangered  (09.12.14 13:12:23)
nereye bu gidis, yatağı uzaklaştırma imkanım da yok ki. baştan uçtan her yerden sıfır karyola çerçevesine.

  • letheavendangered  (09.12.14 13:13:04)
yok arkadaşlar deri sesi değil. şu an zıp zıp zıplıyorum ve bu baya tahta sesi. zaman bulunca üşenmeyip yatağı kaldırıp o tahtaları tek tek inceleyim bakayım.

  • letheavendangered  (09.12.14 13:34:55)