Hollanda tipi bisiklet kullanan var mı?

Çok hoşuma gidiyor yahu. Böyle acayip rahat sanki. Alasım var ama uzun vadeli pek mantıklı durmuyor. Ağır bir de. Gidişi nasıl? Kaç basıyor?

www.decathlon.com.tr

çok rahat oluyor bu tip bisikletler. şehir içi kullanımlarda ideal.

  • prodeq  (07.12.14 22:11:01)
ııh, normal bisikletler daha iyi. bunlarda oturuş açısı çok dik, sürüş pozisyonu boşa enerji harcatacak şekilde. zaten bisiklet de alt seviye donanımlardan oluşuyor sonuçta yavaş yavaş gidebileceğiniz hantal bir alet kalıyor elinizde...
salcano city fun-city sport
carraro sportive vs. gibi şehir kullanımına yönelik serilerden performans ağırlıklı modelleri tercih edin bence...
hatta ortalama bir mtb alıp ince lastik taksanız dahi bu tip bisikletlerden kat kat iyi performans alırsınız...
  • ucan spagetticanavari  (07.12.14 22:18:22)
Daha öncesinde böyle bir duyuru açılmış, sizinkine yorum girmeyi planlarken karşıma çıktı :) onun linkini de vereyim buraya: www.eksiduyuru.com

Bisikletin özellikleri resimde yazmıyor ancak çelikse almanızı çok tavsiye etmiyorum, alüminyum kadrolar çok daha hafif ve rahattır. Yaşadığınız yeri belirtmemişsiniz ama arkadaş gibi Ankara benzeri bir yerde ikamet ediyorsanız, yani düz yollar yoksa, olan da fazlasıyla berbat haldeyse bu tarz bisikletler sizin için uygun olmayacaktır. Ama dümdüz kaldırımlardan, yollardan başka bir yerde kullanmam diyorsanız güzel bir seçim.

Son olarak, 6-7 ay önce bisiklet almış bir kullanıcı olarak buraya da bakmanızı tavsiye ederim: www.yenideneyim.com
  • yenideneyim  (07.12.14 22:31:59)
hollandada yasadigim icin kullaniyorum. oturus pozisyonu rahat. seleleri de genelde rahat oluyor. genelde eski modeller oldugu icin iskeletleri metal oluyor. o yuzden biraz agir ve yorucu olabiliyor. ama yeni aluminyum iskeletliler oldukca rahat. uzun sureli kullanimlarda bel agritmiyor. sen ne kadar hizli cevirirsen o kadar basiyor

  • crucio  (07.12.14 22:47:33 ~ 22:47:50)
Şehir bisikletlerinde artık alu kullanılması gerekiyor hazır alu teknolojisi ve fiyatı iyiyken. Çelik kadro hamallık karbon kadro ise boşa akıtılan para bu tip bisikletlerde. Bunun dışında komponentler çok değişken. Sram shimano vb firmaların bile 10 dolar altı ve 200 dolar üstü ekipmanları var ve bunların kendi içinde de alt serileri var. Ama genel olarak bisiklette rahat gitmenizi sağlayacak tek şey hareketli parçaların hafifliği ve rijitliği. Alu kadrolarda ağırlığa takılmayın. Unutmayın bisikleti 100 gram hafifletmek size ortalama 200 liraya mal olurken kendinizi 100 gram zayıflatmak bedava :) oturma açıları gayet güzeldir bunlarda, vücudu kasmaz (ilk haftalar hariç) bunlara ek olarak eğer yol bisikleti kullanılmayacaksa geniş sele iyidir toto ve pelvis'i üzmez. Brooks gibi pahalı selelere hiç gerek yok geniş ve jelli selelerle çok uzun mesafelere konfordan ödün vermeksizin gidilir.

  • Tears of Devil  (07.12.14 23:45:14)
belçikada kullandım bende bundan, kardeşimin vardı. açıkcası benim mtb'm daha atak ve hızlı gelmişti bana. çok hantal, kalkması zor, durması ayrı zordu. yaşlılar için tavsiye ederim, sonuçta yavaş yavaş gidip gelecekse neden olmasın. beli de zorlamıyor ayrıca, mtb'deki o duruş pozisyonuna ihtiyaç gerektirmeksizin otura otura gidersiniz.

  • trajikomix  (08.12.14 00:09:16)