sırt, omuz ve boyuna iyi gelecek egzersizler

yukarıdaki uzuvlarımda ciddi ağrılar sözkonusu.
genelde kendimi kasarak yatıyorum ve aynı pozisyonda, her yerim ağrıyarak uyanıyorum. malesef engel olamıyorum buna, psikolojik bişey.
işte ya da evde masa başında vakit geçirirken sandalyeye yanlış oturuyorum ve bazen saatlerce öyle kalıyorum. çok sık boyun, sırt tutulması falan yaşıyorum. sağ omzumda hareket esnasında sürekli kıtırtılar mevcut.

hiç spor yapmadım, yapmıyorum malesef. sonbaharda pilatese gideyim dedim ama yoğunluktan erteledim sürekli, gerçi başlıcam bir aya.
sabahları iş yerinde sabahları geyikle bir 15 dk-yarım saat geçiriyoruz, dedim ki o ara yapabileceğim vücut açma egzersizleri gösteren videolar önerir misiniz. en azından şu katılıktan kurtulayım. zaman zaman görüyorum, bu işlerin gurusu şudur diyip youtube'dan birilerini öneriyorsunuz, işte öyle.
teşekkürler, sevgiler.

vücudunu esnetmenin yanı sıra sırt ve boyun kaslarını da güçlendirmen lazım.

her gün saniyesini artıracak şekilde plank yapabilirsin.

onun dışında önce ''iyice'' karnı içe çekerek kedi kamburu yapıp:

breakthroughs.cityofhope.org

sonra belini şu şekilde açacaksın rahatlacaksın:

www.yogaoutlet.com

Birazdan bi kaç egzersiz daha ekleyeceğim.

bu hareketi 10 saniye duracak şekilde 10 kez yap.
  • neferkitty  (07.12.14 19:56:55 ~ 20:23:32)
şu hareketi tüm vücudunu gerdirecek şekilde hakkını vererek en az 15 saniye o pozisyonda kalmak suretiyle 4 set halinde yap:

www.popsugar.com

ayrıca şu seri de güzel:

www.popsugar.com
  • neferkitty  (07.12.14 20:00:44 ~ 20:01:42)
Tempolu yürüyüşle başla devamı gelir.

  • kendi kendine yasayan yavrucak  (07.12.14 20:14:40)
@neferkitty, işyerinde yerde hareket yapmam zor. bunları akşamları yapsam olur mu?

@kendi, işyerinde günde min. 10 km tempolu yürüyorum.
  • manuel mandalina  (07.12.14 20:20:11)
akşam yap zaten bunları düzenli yap sonra yavaş yavaş güçlendikçe başka egzersizlere geçersin :)

  • neferkitty  (07.12.14 20:22:29)
Bence önce bir medikal masaja git.

  • arnold schwarzeneger  (08.12.14 08:06:08)
kayropraktik gibi mi? + önereceğiniz yer var mı?
aslında bu da aklımda ama kahrolsun atalet..

  • manuel mandalina  (08.12.14 12:57:02 ~ 13:00:10)
Aynen. İsom için iyi deniyor ama denediğim bir yer değil.

  • arnold schwarzeneger  (08.12.14 14:19:21)
isom'u arayıp sordum, medikal masaj ya da kayropraktik yokmuş.

  • manuel mandalina  (09.12.14 11:09:57)
Medikal masaj için biraz önce arkadaşlara sordum. Direk bu işi yapan birini öğrenemedim ama fizyoterapistlerin genel olarak buna benzer uygulamaları varmış. Bir de spor salonlarında, masaj sertifikası olan hocalar oluyor. Onlar da bu işi bilir yine.

  • arnold schwarzeneger  (09.12.14 11:21:27)