Hasta olma aşamasındayım

Selam. Dünden beri ağzımın tadı bozuk. Yutkunurken boğazım acıyor ama ciddi bir ağrı yok. Halsizlik var. Ciğerlerim dolu dolu, nefesim biraz dardı dün. Biraz öksürük var. Nedir bunun ilerlememesinin yolu? Çok önemli bir haftaya giriyorum. Bu haftayı ders açısından verimli geçirirsem çok güzel olacak.

Dün nefes açıcı ilacımı kullandım. Dün akşam ve bu sabah Nurofen aldım. Tantum falan da kullandım. Sıcak şeyler de içiyorum. Birazdan menengiç kahvesi içeceğim ciğerlerime iyi gelir diye.

2 ay önce bu şekilde hasta olduğumda 2 hafta iyileşemedim. Var mı yapmam gereken ekstra bir şey?

  • hiko seijuro  (07.12.14 14:55:09)
ders açısından stres varsa iyileşmeni yavaşlatır.
en önemli ilaç dinlenmedir. eğer yarın öbürgün acil bişeyin yoksa, bol bol uyu ve dinlen. nurofen tarzı şeyler iyi hissettirir ama dikkat dağınıklığı da yaratır, birlikte ders çalışması zor olur. önce biraz toparlamaya çalış bence. özetle, yat dinlen.

  • manuel mandalina  (07.12.14 14:57:25 ~ 14:57:45)
(bkz: umca) bi oku istersen.

  • lionel andres  (07.12.14 15:07:32)
@manuel mandalina Malesef salı günü sınavım var. Zaten dikkat dağınıklığım var. Ama iyileşmem lazım.

  • aguilas negras  (07.12.14 15:11:39)
@lionel andres Aaa iyi hatırlattın Umca'yı. Bir arkadaş çok reklamını yapardı bunun. O damla olanı kullanıyordu. Eczacı bana hap verdi, damla olanı hap içemeyenler alıyormuş. Arada bir fark var mı?

  • aguilas negras  (07.12.14 15:13:08)
Vicks first defence +1 her seferinde dondurdu beni hastaliktan. Burnunuza sikarken derin nefes almayin yalniz, normal nefes alin

  • mahnita  (07.12.14 15:53:28)
Bir doktor dostumdan aldığım tavsiyeyi yazayım

C vitaminine aban.

Redoxon var suda eriyen tablet. Bunun dışında c vitamini içeren meyvelere yönebeilirsin. Vitaminin fazlasını zaten vücut atıyor, o açıdan bir sıkıntı yaşamazsın. Hastalık daha çoğunluğa hakim olmadıysa dene derim. Kesin bilgi.
  • reyals  (07.12.14 16:04:40)
@aguilas negras, ben umca'yi yeni ogrendim. Bi arkadasim anlatti bana da. Sozluge girip yazilanlara baktim aynen arkadasimin anlattiklari yazilmis. Bicok kez hastaliktan kurtulmus arkadasim umca sayesinde. Damla olanindan kullaniyormus ama acildiktan sonra belli bi kullanim suresi varmis sanirim onun. Tablet olani da ayni isi goruyor derler ama bilmiyorum.

  • lionel andres  (07.12.14 18:06:25)