gelinlik şart mı

yoğun baskılar sonucu ocak ayında evleniyorum. yalnız sanki 4 senedir beraber yaşadığım adam beni hiç tanımamış gibi davranmaya başladı. birçok krizi aştık ama şu gelinlikte takılı kaldık. ben istemiyorum gelinlik giymek. tamam diyorum, beyaz elbise giyeyim ama gelinlik istemiyorum. hiçbir zaman öyle bir hayalim olmadı. şimdi de isteğim yok açıkçası. anneleri bile ikna ettim ama benim adamı ikna edemiyorum. abartılı bir düğün vs konsepti de yok ortada. nikah, sonrasında annelerle yemek ve akşam da arkadaşlarla kutlama yani hepsi. ben gündüzden başlayıp gecenin bilmem kaçında bitecek bir günü gelinlikle geçirmek istemiyorum.

ben seni gelinlikle görmek istiyorum diye tutturdu. (gelin saçı modelleri arıyordu gündüz internette, düşünün yani, o kadar!) ne desem vazgeçiremiyorum. hakikaten şart mıdır bu gelinlik?

edit: ha bu arada beğendiği gelin saçı da ekte. çok kararlı yani, öyle böyle değil.

oha! adam tam sopalıkmış. hangi erkeğe desen sırf şu yönün için evlenir senle.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (06.12.14 22:38:27)
bir kere "yoğun baskılar sonucu evleniyorum" ne demektir ki? sizi zorluyorlar mı? bence esas problem burada.

sorunuza cevap ise; gelinlik şart değil ama örf, adet olduğu için artık giyilmemesi absürd kaçıyor. bence tarzınıza uygun güzel bir gelinlik fena olmaz.
  • the silent enigma  (06.12.14 22:39:58)
çevremdeki bütün kızlara okutcam bu duyuruyu. analar neler doğuruyo bakın da görün diye!

  • justinho26  (06.12.14 22:39:59 ~ 22:40:20)
değil tabii. eskilerin fotoğraflarına bakıyorum, şık elbiseler var kadınlarda. ben de giymeyi hiç düşünmemiştim, ama o kadar ciddi bir konu olmadığını ve bu nedenle giymenin çok küçük bir taviz olduğunu düşündüm. sadece bir provayla hallolacak şekilde seçtim. yalnız duvakta taviz vermedim, takmadım. eski usul tüllü minişapka kullandım. geçende arkadaşım elbise giydi beyaz, o da gelinlik havası vermişti bana göre.

sade bir gelinlik de elbiseden çok farklı durmaz. ama nikahtan sonra giyilmemeli bence.
  • tedirginlik hucresi  (06.12.14 22:41:26)
gelinlik konusunda karar sadece gelinin olmalı bence, kim ne yapmak isterse onu yapsın ilişmesin kimse mümkünse..düğünün geri kalan kısımları için uzlaşmayı kabul edebilirim ama gelinliğe bi zahmet dokunmasınlar.
nişanlın/sevgilin başka konularda sana karışıyor mu? bu karışması dikte etmek şeklinde mi yoksa bi bu konuda mı böyle inat etti?
bi de sen ne tarz bir şey istediğini ona hiç gösterdin mi?
  • niye ama  (06.12.14 22:43:59)
Eğer baskı yüzünden evleniyorsanız, bence asıl sorununuz gelinlik değil.

Ama cevap olarak hayır şart değil, ben de gelinlik giymeyeceğim.
  • innerbliss  (06.12.14 22:45:28)
sadece hayali olanlar mı gelinlik giyiyo. abartı olmayan bi gelinlik giyiverin.

  • elorelia  (06.12.14 22:46:48)
şimdi zopaynan dalabilirler ama şart. kocaman, kapılardan sığmayan bi gelinlik olmasın ama sade bir şey de olabilir. tamam erkek için masraf olmaz. binlerce lira vermeye gerek yok diye düşünüyor insan bir gece için, çok doğru bi düşünce. illa beyaz elbise olayına takılmamak lazım. sade gösterişsiz bir şeyler de iş görür. adam heves etmiş kırma. sonra için burkulur. benden söylemesi.

  • sehpa fx350  (06.12.14 22:47:25)
lafı geçti de hadi gelinliğe bir şey demem tercih senin ama umarım ama güpgüzelim bembeyaz gelinliğe cart kırmızı kuşak falan bağlamayı düşünmüyorsundur.

  • isadora  (06.12.14 22:47:57 ~ 22:49:50)
gelinlik havasında çok zarif beyaz elbiseler var. onlardan bir kaç model gösterin bence fikrinde diretmeyecektir. mesajdan atabilirim bir kaç model size isterseniz

  • theworldismine  (06.12.14 22:48:01)
ben de böyle bir insanla evlenmek istiyorum arkadaş hatta mümkünse düğün falan da istemesin parayı balayına yatıralım :) gelinliği bırak düğün bile şart değil.

  • quamos  (06.12.14 22:48:56)
gelinlik yüzünden tartıştık da az önce, o yüzden sinirle öyle yazdım @the silent enigma

bir tek gelinlikte böyle inat etti. diğer konularda uzlaştık bir şekilde ama gelinlikte ısrarcı. @niye ama
  • vesna  (06.12.14 22:49:40)
sevgilim bana nasıl bir gelinlik giymek istediğini göstermişti, yani bildiğimiz gelinlik konseptinin çok dışında, beğendim de, ama bu konu kadını ilgilendiren bir şey, giymek istemiyorsa giymemeli, başka kimsenin söz hakkı olmamalı.

oturup konuşun, "yok ben seni telli dduvaklı görmek istiyorum" diyorsa geçmiş olsun.
  • devorgilla the gunslinger  (06.12.14 22:49:44)
Oha adama bak. Hem dugun hem gelinlik istemeyen bir kadinla evleniyor ama hala hosnut degil? Cok ilginc.

Sizi gelinlikle gormek istiyorsa bir gelinlikciye gidin uzerinize deneyin gorsun. Hatta 3-5 tane deneyin de iyice tatmin olsun. Sonra istediginizi giymenize bir sey demez bence.
  • signore  (06.12.14 22:52:57)
haha soruyu soran sanki "çok baskı altındayım, evleneyim mi?" diye sormuş da, hemen atlanıverdi "baskı" kelimesi görülünce. benim anladığım vesna zaten bu adamla beraber yaşlanmak ister bir durumda ama ailelerden "aa evlenin olmaz öyle nikahsız" baskısı geldiği için evleniyorlar. benzer durumda arkadaşlarım vardı, onlara kalsa nikahsız yaşarlardı beraber ölene kadar ama aileler diretince "peki madem" diyerek evlendiler.

bence şart değildir ama orta bir yol bulmaya çalışın derim. adamın da gönlü kırılmasın.
  • fengari  (06.12.14 22:53:02)
arkadaşlar tabii ki kırmızı kuşak falan yok, daha neler. düğün de yok. nikah+annelerle yemek+arkadaşlarla gece feneri barda söndürmece. e böyle bir programa gelinlik sığmıyor yani. isteği, hevesi de geçtim, boğaza yemeğe gelinlikle mi gideceğim yani, barda da gelinlik pek şık olur! of!

  • vesna  (06.12.14 22:53:15)
aynen böyle söyle, ''ben topuklu ayakkabı ile tüm gün yorulacağım zaten, bir de gelinlik taşımak istemiyorum üzerimde. tüm bu yorgunlukla senin yanına yatmak istemiyorum.'' bunu anlar herhalde.

anlamaz ise kır kalbini valla, önemli olan senin isteğin ona bok yemek düşer. :)
  • kaymaktutmayansicaksut  (06.12.14 23:00:58 ~ 23:01:42)
İyi niyetle yapıyor bence, zaten hiçbir şey istemediğin için, o da olsun artık diyordur, seni senden fazla düşünerek.

Gelinliksiz oluyor bence. Kardeşim de eşiyle beraber yaşıyordu evlendiklerinde, sadece nikah yaptılar ve eşi sade şık beyaz bir elbise giydi, çok da güzel olmuştu.
  • crescendo  (06.12.14 23:02:34)
damata eğitim şart

  • gargamel  (06.12.14 23:02:45)
Bence yakında anlayacaktır da, olmadı gelinliğe benzeyen beyaz elbiselerden giyseniz? Herhalde telli duvaklı olmasa da gelinliğe benzediğini kabul eder.

  • aychovsky  (06.12.14 23:04:08)
vesna bu programda gelinliği hele o tarlatanın filan hiç giyilemeyeceğini bence anlar adam ya anlaması lazım :) gelinlik giyen arkadaşlarım bile bara mara giderken gelinliği çıkarıp elbise moduna geçtiler, herkes öyle yapıyor hatta topukluyu çıkarıp converseleri çekiyor insanlar...adam hiç bu muhabbetleri dinlemedi mi ki acaba yakın zamanda tecrübe eden bi arkadaşınız filan yok mu ki?

  • niye ama  (06.12.14 23:04:46)
Damat kafayi yemiş.

  • youkoso hitori bocchi  (06.12.14 23:06:48)
çok sade gelinlik modelleri de var, bence kendini onun yerine de koy, sen müstakbel eşini pek çok kez takım elbise ile görmüş/görecek olabilirsin ama o seni bir kez gelinlikle görme şansına sahip..

bridesdream.info

şu tarz bişey giysen ikinizin de gönlü olur bence
  • shotgunwoman  (06.12.14 23:07:13)
beğendiği gelin saçını editleyip ekledim arkadaşlar, kararlığının boyutunu görün diye :)

hayır aklıma sadece nikahta giyeyim, yanıma kıyafet alayım, nikahtan sonra değiştirim, gelinliği koyarız bagaja programa devam ederiz demek geliyor da, acaba hah nikaha razı oldu, biraz daha bastırırsam tümden kabul edecek diye iş düşürür müyüm aklına diye korkuyorum. sizce?
  • vesna  (06.12.14 23:09:10 ~ 23:10:42)
panpik senin gibi dişileri çoğaltmak lazım.

  • pek vokal  (06.12.14 23:10:24)
sadece nikahta giymeye o kadar para vermek de saçma

  • kaymaktutmayansicaksut  (06.12.14 23:11:04)
ya çok güldüm kızma ama:) çiçekli falan saç seçmiş bi de, kırma yahu enişteyi:D gelinlik+çiçekli örgülü saçla nikaha gidersin, diğer mekana geçerken üzerini değiştirip saçını açarsın ikinizin de gönlü olur ne güzel. heves etmiş baya vazgeçiremezsin bence:D

  • mayaa  (06.12.14 23:11:50)
kısa gelinliklerden giyebilirsiniz. hem sevgilinizin istediği olur, hem rahat edersiniz, hem bara da gidebilirsiniz öyle.
www.pinterest.com

bir de şu, klasik kabarık eteği çıkan modeller var: www.pinterest.com
  • m e l t e m  (06.12.14 23:12:46 ~ 23:15:13)
www.kizlarmoda.com
www.modadiyari.net

bu tür şeyler bence ikinizin de isteğine en yakın yerde duruyor. örnek olsun diye resim ekledim. buna da mı yok diyor?

misal ben de düğün gelinlik vs istemiyorum. daha doğrusu gelinlik çok sade bir şey olsun kabarıklığa çok da gerek yok diyorum ama hem ailem hem erkek arkadaşım buna karşı. çok da önemsemediğim için büyütmüyorum ama. düğün olsun tamam gelinlik de sade kendi isteğimce karşımdakini de kırmadan giyerim. hani biraz ondan kırp biraz kendinen taviz ver orta yol bulunur elbet. şu süreçte böyle basit basit şeylerle doldurmayın birbirinizi.
mutluluklar.
  • uzunuzunilgi  (06.12.14 23:14:27 ~ 23:15:45)
bence sevgilin çok tatlı bir insan :) ona bu kadar yüklenme. Bırak, istediği, beğendiği gelinliği alsın. Nikah ve fotoğraf işlemleri için giyiver yahu, ne olacak? Sonra da çıkarır, kendi istediğin elbiseyi giyersin akşam ve gecenin devamında. Saç modeli de süpermiş. Hem gelinliğe hem de elbiseye gider. Sorun bu mu yahu?

  • pandispanya  (06.12.14 23:16:34)
benim bayıldıgım hatta asık oldugum bu gelınlığımsı elbıse ıkı tarafı da mutlu edebılır :)

1.bp.blogspot.com
  • lampetia  (06.12.14 23:21:08)
onu diyen oğlanın adresi ver; ekşi camiası olarak sopayla dalacaz.

  • siradisi00  (06.12.14 23:25:23)
yemin ederim gerildim şu duyuruyu okuyunca. sevgilimin ağzını yoklıycam onun da gelinlikli gelin hayali var mı diye.

bence güzel bir beyaz elbise seçip provaya adamı da götür. belki çok beğenir filan vazgeçer tutturmaktan, bu da olmuş diyerek. veya sen sade bi gelinlik seçeb.. öff. bunlar pratik öneriler ya. şimdi büyük konuşasım gelmedi o yüzden rest çek diyemiyorum. o ilk beyaz elbiseyi beğendirme opsiyonunu dene bari, kimsenin kalbi kırılmasın.
  • snape i başından beri tanırım  (07.12.14 00:20:46)
damadın beğendiği saç + meltem'in tavsiye ettiği gelinliklerden bir kombinasyonla mutluluklar diliyorum :)

kırma adamı be, bulun orta yolu, güzel de anı olur anlatırsın ileride ben gelinlik giymek istemedim adam zorladı beni diye.
  • crescendo  (07.12.14 01:14:10)