kediler için

bi kedi için ihtiyaçları doğrultusunda alınması gereken en temel ve gerekli malzemeler nedir bilmediğim için soruyorum kaşıma tahtaları falan oluyo o ve ona benzer şeyler

imgim.com

benim kedi bu. eksiduyurudan edindim bugun. Bu arada ismini Marvin koydum.

az önce aldım taze taze aldıklarımı sayayım.

4 kilo kedi maması aldım.
kumunu koymak için tuvalet kabı aldım.
10 kilo kum aldım
mama kabı su kabı aldım
taşıma kabı aldım.
iç dış parazit aşısı ve muayene yaptırdım.
karnesi çıktı
kaşıma tahtası aldım
kum için kürek aldım

ilk etapta bunları aldım ama daha oyun için vs bişiler bakacağım. tarağı olsun oyun çubukları fareleri vs.

sabahtan beri 250 tl harcadım şimdilik
  • fallthepieces  (06.12.14 14:20:06 ~ 21:49:32)
Tuvalet, kaka temizleme küreği, su ve mama kabı. Bunlar en öncelikli olanlar. Tabi mama ve kedi kumu da lazım.
Sonrasında o dediğin tırnaklama tahtalarından, çeşitli oyuncaklar, kedi evi, kedi yatağı vs gibi şeyler alabilirsin.

  • buff  (06.12.14 14:20:15)
Temel seyler yazilmis zaten. Ek olarak oyuncak alcaksan oyle pahali seylere gerek yok yuzune bile bakmayabiliyorlar. Benimkine kagidi top edip at gunlerce deli gibi oynuyor. Ufak bi yumak yun de is gorur. Agziyla saga sola tasiyabilecegi seyleri seviyorlar.

  • rayde  (06.12.14 14:22:23)
  • passion rules the game  (06.12.14 14:23:09 ~ 14:23:18)
mama kabı (porselen olsa daha iyi), su kabı (cam olsa daha iyi), tuvalet kabı (kapalı olsa daha iyi), kedi kumu (bentonit olsa daha iyi), taşıma kutusu, tarak

ekstralar: tırnak bileme tahtası, kedi evi (böyle kule gibi), kedi çadırı, hışırtılı bez oyuncak, çıngıraklı minik lastik top, oltalı oyuncak
  • m e l t e m  (06.12.14 14:23:54)
Tabiikisi lazer. Deliriyolar oynarken:)

  • suicides underground  (06.12.14 14:30:24)
Furminator + tuy toplayici (ikea bästis diye google'la, linkler kiriliyor)

Ayrica celik mama-su kablari(porselenden iyi, kirilmaz). Mamasini bitirdikten sonra yikasan iyi olur, kedilerde de sivilce olabiliyor-mus.
  • common of demons  (06.12.14 14:32:48 ~ 14:36:36)
Furminator ve ikea'nin tuy toplayicisi +1 kesinlikle cok iyi tuy topluyor. Tuy toplayici ikea yakinda varsa oradan alin. 2 paket yedegi kendisini 10-12 liraya aldik. Scoth brite sadece kendisi 9 liraydi. Kum kabi kapali olursa etrafa sacilmaz cok. Zaten her sey yazilmis ama normal kedi yatagi yerine kalorifer peteklerine asilabilen bir yatak var ondan tavsiye ederim kisin en sevdigi yer orasi olur. Mobilden cikinca link atarim mesajla. Oyuncaklara sakin cok para verme tek yapacagi kagitla falan oynamak. Ama 10 liraya falan bir kedi oltasi super olur cok seviyorlar. Sonrasinda bir pipete uzun bir ip bagla onu saga sola cek. Bir suru oyuncaktan daha cok sevecek. Son olarak tirnak makasi alabilirsin.

  • Dr_Stat  (06.12.14 14:47:19)
ikea'nın tüy toplayıcısı +1
ondan her gidişimde yığınla alıyorum iki kedim var.
bu gidişle seinfeld'deki elaine'in sponge olayına dönecek yakında. alıp alıp depoluyorum.

furminator pahalı ve şart değil. benim kedim nefret ediyor. sık dişli herhangi bir tarak da iş görür.

kediyi lazerle oynatmayın. sonunda yakalayıp av güdüsünü tatmin edebileceği bir oyuncak olmalı.

tırnak bilemesi için kütük alın çok önemli.
  • lily briscoe  (06.12.14 14:51:58)
Koltukları gözüne kestirmeden önce tırmalama tahtası.

  • zombi  (06.12.14 15:58:11)
ikea bastis yerine "Sticky Buddy" al yıka yıka kullan yapışkanı bitmiyor. bide bundan al oyuncak olarak deliriyo www.indirdik.com

  • cptxxx  (06.12.14 16:43:56)
Bundan alında ilk etapta.. Her taraf kıl tüy olmasın :)

www.bulabilirim.com
  • white35  (06.12.14 20:09:09)