Spor sonrası tutukluk

Salı günü spor yaptım. Bitiremedim programı. Bıraktığımda da esnemesiz, soğuyamayacak şekile bıraktım. Bayıldım var sayın... Kötü halim geçtikten 10 dakika sonra tansiyon ölçmek aklıma geldi, o zaman bile 9a5'ti siz hesap edin.

O gün bacak çalışıyordum. Cumartesi oldu, kaç kere uyudum. Fakat hala bacaklarım tutuk, ağrıyor. Esneme hareketi falan mı yapmam gerekiyor, yoksa vücudum çok ham olduğu için mi bunları yaşıyorum?

ham olduğun için ağrı çekiyorsun. gerçi supplement almıyorsan bacak antrenmanı ham olmasan da öldürüyor. ben muscletech amino fx aldığımda neredeyse hiç çekmiyordum böyle bir ağrı. ki bayağı ağır bacak antrenmanı yapıyordum.

ayrıca spor sonrası da spor öncesi de esnemek zorundasın. normalde böyle bir zorunluluk yok ama ben zorundasın diyorum. neden? çünkü ileride çok büyük sorunlarla karşılaşabilirsin, bunu önlemek için.

vakti zamanında ısınmadan omuz antrenmanına abanmıştım, bir de ağır çalışmıştım, 2-3 ay acısını çektiğimi hatırlıyorum. bu 2-3 ay hiçbir şekilde ağır giremiyorsun omuz antrenmanlarına. onu geçtim bench press yaparken bile etkiliyor. basamıyorsun.

o yüzden her antrenman öncesi ve sonrası ısın. kafan rahat olsun.
  • papillon7  (06.12.14 11:30:48)
eksik soylemissin.
yeni bi programa mi basladin? ne yedin ne ictin, nasıl uyudun?

bacak programları adamın icine edebilir, dikkat etmek gerekiyor.
eger cok zor bi programa direk geçtiysen normal.

sabaha kadar esne alakasi bile yok :)
  • sage  (06.12.14 22:11:55)
Uzun süre ara verip yeniden başladıysan ya da kendini aşırı zorladıysan olabilir.

Ben bir kez böyle kendimi zorladığım programı yarım bırakmış hatta salondan çıkınca da 5 dakika kusmuştum. :)
  • maxim gorki  (06.12.14 22:16:00)