turkcell superonline abonelik iptali- para sorunsalı

selam ekşiland,

az önce superonline'nın müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşme neticesinde kan beynime sıçradı ve bende soluğu burada aldım. belki bir bileniniz vardır deyü.

türkcell superonline'nın yaza merhaba kampanyası diye bir internet hizmeti vardı. aldım. 3 ay bedava kullanıyorsunuz, sonra çıkmak isterseniz 150 tl verip çıkıyorsunuz (ki şuan iptal etmek istiyorum). sözleşmede de 150 yazıyordu. şimdi müşteri hizmetlerindeki kişi eğer aboneliğimi iptal ettirmek istiyorsam 523 tl ödemem gerektiğini söyledi, gerekçe olarakta kalan saatlerinizi ödemeniz gerekiyor şeklinde açıkladı. ben hiç bir bok anlamadım. 150 tl nere 523 tl nere!?

çıldırıcam, bir el atın.

sözleşmeyi iyice bir incelemek gerekir. cayma bedeli olarak 150TL + kalan saatler gibi bir şey olabilir. sözleşme elinizde ise iyice bir okuyun derim.

  • fengari  (05.12.14 09:56:19)
www.superonline.net

Kampanya taahhüt süresi içinde aboneliğimi iptal etmem durumunda ne olur?
Aboneliğin iptal edilmesi durumunda o ana kadar tarife ücreti üzerinden almış olduğunuz indirimler, taksitlendirilmiş aktivasyon ücretlerinin kalan taksitleri, kurulum ücreti , bedava kullanılan ay kadar dakika paket tutar toplamı ile işbu kampanya kapsamında belirlenen kampanyalı aylık paket fiyatının taahhüt süresi bitimine kalan ay sayısı ile çarpılarak hesaplanacak faturalandırılmamış toplam tutar karşılaştırılıp düşük olan bedel ve (varsa) internet kota aşım bedeli, (varsa) dakika paketi aşım bedeli, (varsa) sabit telefon görüşmeleri bedeli son faturanıza yansıtılır.
  • facebook  (05.12.14 10:33:37)
tamam, problem çözüldü. taahhütname'de zaten belirtmişler, benim salaklığım. hatta şu şekilde yazıyor taahhütname'de:

*tüm vergiler dahil (%18 KDV) 150 TL kurulum ücreti,
*tüm vergiler dahil (%18 KDV, %5 ÖİV) 29 TL aktivasyon ücreti,
*seçmiş olduğum hız paketine istinaden alacağım indirim miktarının yararlandığım ay sayısı kadar bedeli

bu 3'nün toplamı ile aylık ödediğin miktar*kalan ay sayısı'ndan elde edeceğin miktarı karşılaştırıyorsun. Hangisi daha düşükse onu ödüyormuşsun abonelik iptal edeceğin zaman.
  • divanyayi  (05.12.14 10:49:19)
teşekkürler yardımlarınız için.

  • divanyayi  (05.12.14 10:50:21)