hepsiburada.com'dan aldığım HDD bozuldu, garanti süreci nasıl olacak?

selam canlar,

hepsiburada.dan bir kaç ay önce aldığım samsung marka portable hdd bad sectorlerde. şimdi bunun garanti süreci nasıl işleyecek? ne yapmam lazım?

hepsiburada aracılığıyla yolla servise derim ben, direkt de yollayabiliyorsun samsung servisine ama araya hepsiburada'yı sokman lehine olur. en azından bende öyle oldu şimdiye dek. aldıktan 1 yıl sonra arızalanan ürünü bile tam bedel iadesiyle geri aldılar. servise yollasam imkanı yoktu böyle bir şeyin...

mümkünse de iade al ve samsungdan uzak dur, harddiskleri çöp. ssd'de iyi diyorlar ama hdd wd alınır, türkiye'de bulursan hitachi de olur... seagate bile o kadar iyi değil. samsung bulaşılacak bir hdd değil.
  • ucan spagetticanavari  (05.12.14 09:50:57)
hiç girme hepsiburada topuna. lüzumsuz uzar, sinir sahibi olursun.

şuradan garantiyi kontrol edip iade oluştur
www.seagate.com

faq da burada;
www.seagate.com
  • rygard  (05.12.14 09:53:49)
ya bu portable hdd'nin şifreli kısmında özel verilerim mevcut, bu şekilde servise göndermek huzursuz edecek bir de. onu nasıl etmeli?

  • fucking machine in my head  (05.12.14 09:54:14)
fiziksel klonunu al diskin, sonra yüzde yüzünü dolduracak şekilde üzerine veri yazan bir programla giriş, bir şey kurtarılaibliyor mu, anlamlı veri parçası kalmış mı kontrol et ve son olarak part bilgilerini kaldır, gönder.

  • rygard  (05.12.14 09:58:12)