[]

gümrük vergisi

yaklaşık 10000 liralık ürünün galler'den gelişine ne civarda gümrük vergisi ödenir ki?
hiç ithalat yapmayan bir firma bu alımı yapacak yer.
gümrük vergisi hariç bir vergi var mı ekstra? (kdv hariç)


 
Soru: Posta/hızlı kargo yoluyla gönderilen eşyanın tek başına kıymetinin 1500 Avro'yu aşması halinde ne işlem yapılır?
Cevap: Söz konusu eşyaya yürürlükte olan ithalat vergilerine ilişkin oranlar uygulanacaktır.

ggm.gtb.gov.tr

Yani eşyanın türüne göre uygulanacak anladığım kadarıyla.
  • atom karincanin torunu  (04.12.14 20:19:58) 
ticari bir alım olacak. 200 birimlik bir alış. şimdi bu alıma göre teklif verileceği için gümrük vergisini de öngörmek gerekiyormuş.


  • psikolog sulugoz  (04.12.14 20:21:42) 
Her urunun olayi farkli.gumruk vergisi var,kdv var,otv var,fon var,kkdf var,kontrol var,distributor ucreti var.var oglu var.urunu yazarsan onun pozisyonundan net birsey soleyebiliriz.


  • cizgilipijama  (04.12.14 20:24:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.